Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krajina ve stínu | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 10.09.2020
režie: Bohdan Sláma
hrají: Magdaléna Borová, Stanislav Majer, Csongor Kassai, Barbora Poláková, Pavel Nový, Petra Špalková

Krajina ve stínu: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Takhle, pořád si myslím, že nám Bohdan Sláma může naservírovat silný historický film a samotný materiál a některé úseky stále vypadají velmi slibně. Jenže druhý trailer nestrhává tolik jako ten první. Minulá ukázka disponovala sevřenější a tísnivější atmosférou a měla daleko větší tah na branku. Nová upoutávka sice ze své atmosféry zase tolik neztratila, je ovšem roztříštěna až přílišným počtem útržků obyvatel pohraniční vesničky. Těch postav a scének je tu na můj vkus na dvě minuty až moc a trailer kvůli tomu nedrží úplně pohromadě. Na druhou stranu, v tuzemském rybníčku se stále jedná o solidní průměr a některé záběry evokující československé klasiky mají tu správnou sílu. Snad to dokáže Sláma převést i do samotného snímku, na který jsem pořád hodně zvědav.

Krajina ve stínu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Jeden z těch tuzemských trailerů, který mi dá jednou za čas naději, že i u nás se umí stříhat. Krajina ve stínu možná úplně nestrhne a na první pohled může na mnohé působit jako další sled nic neříkajících záběrů, v nichž se akorát střídají známé tváře. Jenže i z těch několika útržků působí sonda do pohraniční vesničky sledující osud jejích obyvatel mezi 30. až 50. lety správně tísnivě. Tady zkrátka řekne několik záběrů víc než tisíc slov. Atmosférou pak Krajina ve stínu dá vzpomenout i na ty největší československé klasiky a materiál dává tušit, že Bohdan Sláma má zase jednou nakročeno k Českým lvům a adeptovi na jeden z nejvýraznějších domácích titulů roku. Poctivá řemeslná práce.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace