Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Karanténa | Quarantine | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 10.10.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: John Erick Dowdle
hrají: Jennifer Carpenter, Columbus Short, Jay Hernandez, Rade Serbedzija, Steve Harris

Karanténa: Trailer

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tož [REC] mi pořád ještě uniká, takže srovnáváním s originálem nemůžu sloužit. Ale předpokládám, že v komentářích se bude znovu lamentovat nad totálním vykrádáním originálu, nad kopírováním celých záběrů, nad doslovným přebíráním toho, co fungovalo, a povařováním ve prospěch amerických sběračů dolarů. Protože když už tyhle výtky zavalily teaser, selský rozum předpokládá, že u traileru se toho příliš nezmění. Originálu neznalý každopádně zavětří koncepčně zajímavý horor, který do toho šlape pořád hodně zlehka. Ne a ne vyvolat pravé mrazení, ne a ne navázat na intenzivní záběr pádu z druhého patra dolů na zem. Kdekdo sice ječí do kamery a občas zaúřadují i hlasité záseky, které v hororových trailerech tak dobře fungují, ale i tak asi nebudete zmírat ukrutnou touhou poznat Karanténu na vlastní kůži hned teď a pokud možno okamžitě. Navíc té babě v hlavní roli nevěřím ani jeden úsměv u kamery nebo tyče. A to není dobré znamení...

Karanténa: Teaser

HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

V profilu Mr. Hlad vtipně podotýká, že jakmile se někde ujme dobrý nápad, objeví se banda hollywoodských hyen a začne ho přetřásat tak dlouho, dokud z něj nevypadne poslední zlaťák. Před rokem se u [Rec] možná ještě někdo rozplýval nad nestandardním postupem, teď už ale uklepaná ruční kamera nikoho nezajímá. Tedy pokud před objektivem nepobíhají vesmírná Monstra. Proto vás nezaskočí ani trailer, který se snaží působit pokud možno co nejvíc syrově, už jen hromada zbytečných technických "ozdob" jako [Rec] a noční vidění, mu v tom ale brání. Nemluvě o chladném voice-overu, který na autentičnosti celému záznamu těžce ubírá. Když pak začnou zpoza rohů bafat zmutovaní sousedé, nevypadá to strašidelně a vlastně ani zajímavě. Protože zombíků už máme plné zuby a home-video snímání to zřejmě nezachrání. Chápu, že podobných experimentů se v příštích měsících objeví víc (Asylum má konečně možnost vyrovnat se kvalitativně ostatním;) a že "Karanténa" bude v jejich světle pravděpodobně ještě snesitelná. Nikdo ale nesmí spoléhat na to, že když bude film připomínat "ten hit o příšeře ze začátku roku", automaticky z něj budeme unešení. Protože nejsme, že?

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace