Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kafe a cigára | Coffee and Cigarettes | 2003
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.05.2004
CZ premiéra: 06.01.2005
režie: Jim Jarmusch
hrají: Roberto Benigni, Cate Blanchett, Steve Buscemi, Iggy Pop, Alfred Molina

Kafe a cigára: DVD


ikona
Cival
 

Král nezávislých filmařů si vzal dovolenou, tak jako mnoho jiných (viz Spielbergův Terminál nebo Scottův Dobrý ročník ...) si ale na prázdniny nezapomněl sbalit kameru. Díky tomu vznikla oddychovka jako ze žurnálu. V každém fláku vzývaného mistra prostě nemusí být zhmotněno fluidum našeho bytí, nemusí v něm být ani otisknut jedinečný autorský styl a filmařský rukopis, který vtěsnal jméno daného režiséra do učebnic historie. Jim Jarmusch si to naštěstí uvědomil a na základě několika dřívějších povídek vytvořil celovečerák o čtyřech základních komoditách: Kafi, cigárech, slavných osobnostech a velmi volném proudu slov.

Jarmuschova relaxace se těžko zapíše hluboko do paměti. Je v podstatě jen zábavným dýchánkem, který proteče mozkem, pobaví a o rok později si z něj pamatujete už jen fragmenty. Třeba Billa Murrayho, který cucá kafe tak jako v Na Hromnice o den více, geniální sekvenci s Alfredem Molinou a Stevem Cooganem, v níž je mistrně vyjádřena trapnost „nepovedené konverzace“, Iggyho Popa a Toma Waitse, spřízněné černošské rappery, rozjíveného Roberta Benigniho, Cate Blanchett ve dvou protikladných verzích anebo manžele Whiteovy, ještě předtím než se rozvedli. A pak si samozřejmě zafixujete i celkový dojem, který je jednoduše fajn a vznáší se vůkol jako cigaretový kouř. A voní. Lógr po něm na dně nezůstane, i tak člověk nezačne litovat, že si tuhle jednohubku dopřál. (7/10)

Bonusová sekce je skromná, tak jak bývá u nezávislých zvykem. Ocenit musíte hlavně to, že se k nám dostal další z Jarmuschových filmů – o přídavné materiály jde až ve druhém, možná až třetím nebo čtvrtém sledu. Rozhovor, vystřižená scéna a ještě jeden štěk tomu odpovídají.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - anglicky :: DTS - anglicky
Titulky: české
Datum vydání: 19. 12. 2007
Cena: 299,-

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (6)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace