Inkarnace | Incarnate | 2016
csfd  imdb
US premiéra: 02.12.2016
CZ premiéra: 15.12.2016
režie: Brad Peyton
hrají: Aaron Eckhart, Carice van Houten, Keir O'Donnell, Matt Nable, Karolina Wydra

Inkarnace: Recenze


ikona
Rimsy
Že by redefinice hororového žánru? 

Brad Peyton loni zaujal katastrofickým San Andreas, které sice nechalo filmové anály klidné, ale řídnoucím fanouškům velkolepého ničení v Emmerichově stylu dalo naději, že si občas ještě někdo dovolí zdemolovat půlku Ameriky. Od katastrofického spektáklu Peyton letos ukročil stranou a pustil se na pole, které v posledních letech moc dobrou reputaci nemá – horor. Přestože jsme letos pár zajímavých kousků viděli, Peyton se svou Inkarnací neohrozí anály ani letos. Což je (nejspíš) škoda.

Kdy už to filmaři pochopí. Nejpovedenější hororová dílka letošního roku, tedy podle mě Smrt ve tmě a Čarodějnice, se do nadpřirozena (víceméně) nepouštěla a dokázala budovat děsivou atmosféru i bez bubáků. Pouze druhý díl V zajetí démonů zaujal i duchařinou, a to díky skvělému filmařskému umu Jamese Wana. Jenže Peyton má do Wana daleko, a tak je jeho Inkarnace jen dalším nenápaditým příspěvkem do vymítačského subžánru.

Jedenáctiletého chlapce tu prostě posedne démon. Církevní exorcisté jsou v koncích, a tak požádají o pomoc doktora Embera, renegádského vymítače, který dokáže vstupovat do myslí obětí a tam s démony bojovat. Emberovi se do tohohle úkolu nechce, ale jelikož má s tímhle konkrétním démonem nevyřízené účty z minulosti, jde do toho. To jste nečekali, co? Od začátku navíc víme vlastně všechny informace, které potřebujeme, a napětí je tak až do konce na minimu.

Popisovaný případ je vcelku banální, děj se navíc tu a tam posouvá dost neuspokojivými zvraty. Až ke konci se začne dít něco skutečně zajímavého, a to pomocí přeci jen trochu laciných triků s tím, že nevíme, co se odehrává v chlapcově mysli a co je realita. Peyton si dokáže udržet řemeslný standard a díky charismatickému Aaronu Eckhartovi si znuděně odplivávat nebudete. Víc než o průměru se tu ovšem nebavíme a jelikož Inkarnace selhává v hororových měřítkách (a zároveň nedokáže zaujmout ničím jiným), klidně zůstaňte doma.

Verdikt

avatar4/10

Rimsy

Další zbytečná žánrová jednohubka, která velmi rychle zapadne. Buďte rozumnější než já a neztrácejte s ní čas.Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar2/10

  filmfanouch

 • avatar4/10

  LiLLZe33

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace