Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Iluzionista | The Illusionist | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 25.12.2010
CZ premiéra: 02.09.2010
režie: Sylvain Chomet
hrají: Jean-Claude Donda, Edith Rankin

Iluzionista: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další dávka nostalgie. Kdybychom jí analyzovali s přihlédnutím k zaběhnutým pravidlům a dobrým zvyklostem pro konstrukci filmových upoutávek, Iluzionista by z toho moc dobře nevyšel. „Jazykové“ alibi má stále – na rozdíl od ruského proma můžeme tentokrát užít alespoň anglicky psané mezititulky, jelikož však postavy mluví francouzsky, resp. Nemluví vůbec, nevydají postavy v ukázce příliš mnoho hlásek. Nijak to neomlouvá skutečnost, že se mohla projevit větší odvaha nebo invence, která by sled malebných výjevů něčím ozvláštnila a umožnila chňapat po širší divácké skupině. Iluzionista to ale možná úplně nepotřebuje. Jméno Jacques Tati v titulcích zmobilizuje kompletní světovou cinefilní obec, výtvarný rukopis Sylvaina Chometa si pak zvládl vydobýt světovou proslulost pouhým jedním celovečerákem. Hodně lidí bude chtít další nášup. Dostanou ho prý už za pár dní ve Varech.

Iluzionista: Ruské promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Sluší se hned zkraje upozornit, že autor těchto řádek považuje Trio z Belleville za jeden z nejlepších animovaných filmů (nejen) uplynulé dekády. Hrozí u něj tedy, že v upoutávce na nový film Sylvaina Chometa uvidí něco, co tam možná ani není. Každopádně nejde o regulérní trailer, ale o jakési promo, pravděpodobně sestříhané ruskými dobrovolníky. Hnusně sestříhané, dlužno dodat. Náznak nějaké gradace je tu pouze v okamžiku, kdy si zoufalý kouzelník z úvodní scény sbalí klobouk a králíka a vyrazí na venkov. Pak už vidíme jen jakési panoramatické výjevy, které neřeknou nic o ději ani o hrdinech. Ta holka, co tam v bystřině pere prádlo, bude druhá hlavní postava... oukej, a dál? Sestřih nenapoví. Ke všemu je tady monotónní hudba a ohavné mezititulky (nevadí mi ruština, vadí mi jejich font, barva a zbytečné množství). Byla by to docela katastrofa, kdyby nefungovala nostalgie. V podstatě se nám tu rýsuje (doufejme) stejně lahůdková záležitost, jakou bylo Trio. Stejný styl animace a výtvarné stylizace, podobná trpce-humorná atmosféra se smutkem za zašlými časy a... a to je prozatím všechno. Jenže každému, koho už kouzla tohoto francouzského kejklíře jednou pobavila, to jako prolog před hlavním vystoupením vydatně zasytí.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace