Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hunger Games | The Hunger Games | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.03.2012
CZ premiéra: 22.03.2012
režie: Gary Ross
hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Donald Sutherland

Hunger Games: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I kdyby se ctitelé knižní předlohy na hlavy stavěly, tohle pořád neokecají. Hunger Games stále nepůsobí ničím výjimečně, v trailerech není žádný jedinečný moment a důvod se vyloženě těšit. Profesionálně odvedená práce, v tomto případě ulehčená údernou gradací a krátkou stopáží, skrývá nevýrazný materiál, jenž evokuje hlavně spoustu jiných filmů, avšak něčím svojským neoslní. Fajn střípky z akce nebo satirických podtextů se jeví slibně, ale jinak tu prostě máme jakési teenagery pobíhající po loukách a po neuměle nasvícených televizních kulisách. Nic z čeho by šlo padnout na záď. 

Hunger Games: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Takže emocionální struna? Ale jo, to je vždycky vítaná změna. Zatímco byl teaser Her o život velkým zklamáním, první trailer naopak příjemně překvapuje. A to bez použití většiny klasických fíglů, kvůli čemuž spíš vypadá jako další teaser. Držme se ale propagovaného označení a pojďme se podívat na to, jak se z první půlhodinky (?) filmu dává dohromady lákavá upoutávka. Stačí vám jen odhalit pár úvodních zvratů, jež do boje na život a na smrt pošlou obětavou Katniss, a ne její malou sestřičku A víceméně máte vystaráno. Zbytek doslova zařídí herecky neselhávající Jennifer Lawrence, která zastiňuje všechno kolem. A vyvolává tak lepší mínění jak o zbytku herců, tak o podivné stylizaci, která se nějak ne a ne rozhodnout, v jakém světě se film vlastně odehrává. Nejdůležitější je v tuhle chvíli ale pořád to, že trailer bravurně vtahuje do příběhu, a že používá absenci akčních pasáží jako svou největší zbraň, jíž v závěru bezezbytku využije. Pořád sice máme vyhlídky na podvyživený teenage akčňák se spoustou hezkých lidí. Dnes ale Hry o život ukázaly minimálně to, že mají o něco větší příběhové ambice, než většina žánrové konkurence.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Hunger Games: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak takhle teda ne. Hunger Games má být nová filmová série, ve které se bude 24 náctiletých řezat v jedné velké lesní aréně. A jako teaser dostaneme akorát tři čtvrtě minuty záběrů na onen les, který někdo zapálí a donutí tak hlavní hrdinku vytáhnout luk? Jistě, do premiéry ještě zbývá 7 měsíců. První upoutávka nás ale měla přesvědčit o tom, že Hunger Games nebudou další Twilight, nýbrž něco mnohem říznějšího. Jenže to by někdo musel mít víc odvahy a využít moment překvapení, který tenhle film právě zahodil. Místo nějaké nabité minikoláže si všichni budou pamatovat, že "to je ten film, jak tam jde ta holka z X-Menů v lese". A tvůrci tak budou muset doufat, že se ke každému dostanou další trailery, které snad tenhle ortel změní na "to je ta brutální postapokalyptická arénovka, která může vyžehlit fazónu adaptacím teen knížek." První ochutnávka Hunger Games je zkrátka zklamání, a když se nad tím člověk zamyslí, může filmu nadělat víc škody než užitku. Dvě hvězdy, a v Lionsgate by se měli začít hodně snažit, aby z toho nebyl další průšvih conanovských rozměrů.

HD link vede na HD stream na Appleu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace