Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Hrdost a sláva | Pride and Glory | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 24.10.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Gavin O'Connor
hrají: Edward Norton, Colin Farrell, Noah Emmerich, Jennifer Ehle, Jon Voight

Hrdost a sláva: DVD


ikona
k0C0UR
 

Svést na jednu kolej Edwarda Nortona a Colina Farrella by se mohlo zdát jako automatická výhra jackpotu. Pravdou je, že jen málokdy se před kamerou sejde podobná dvojice v žánru, kde jeden musí zákonitě vyhrát a druhý dostat na budku. Kdo je (a bude) kdo, to už necháme na vašem inteligentním úsudku, popř. touze se filmem prokousat na vlastní kůži. Pokud tak učiníte, dostanete poměrně typické drama o zkorumpovaných policistech, kterých se v posledních letech vyrojilo takřka neuvěřitelné množství. Za tímhle výjimečně nestojí David Ayer, nýbrž Gavin O’Connor, tvůrce pět let starého Hokejového zázraku. Z něj si krade slušný vývoj postav, ale bohužel i potřebu vnutit svému divákovi trochu toho patosu . Výsledkem je film, kde všechno poměrně šlape (protože v něm hrají dobří herci a režisér není ňouma), ale bohužel i film, kde vás naprosto nic nepřekvapí. Děj je od první do poslední minuty nalinkovaný tak přímočaře, aby i ti nejméně pozorní vzadu nebyli překvapeni a zaskočeni vývojem událostí a téma samotného příběhu je originální asi tak jak osmdesátý díl béčkového detektivního seriálu. Obecně to může znít jako výtka, ale vlastně je to jenom konstatování, v rámci něhož víte, na čem jste. Mnohem důležitější než „co“, je totiž rozhodně „jak“. Norton válí, Farrell slušně přihrává a celá jejich příbuzenská chemie táhne film mnohem citelněji než nějaké přechytralé pletky ve scénáři. A to je asi nejdůležitější poznání z Hrdosti a slávy, filmu hvězdně obsazeného a přitom veskrze průměrného – filmu, který si klidně můžete nechat ujít, protože úplně stejných už jste pár viděli (a ještě hodně jich uvidíte). (6/10)

Bonusovou výbavu tvoří pozoruhodný hodinový dokument s názvem Pramen hrdosti. Vyčerpávající pojednání o počátečních produkčních fázích včetně změn ve scénáři, obsazování herců na poslední chvíli (ve filmu měl hrát Nick Nolte, ale na poslední chvíli vycouval a nahradil ho Jon Voight), přes samotné natáčení, má skutečně příjemně dramatickou skladbu a v mnoha ohledech je zajímavějším kusem materiálu než film samotný. Konflikty režiséra s herci, herci se scénářem atp. rozhodně poukazují minimálně na to, že natáčení filmu má v mnoha ohledech společné rysy s partyzánskou válkou :-). Rozhodně zajímavý a po dlouhé době skutečně poutavý dokument.

Zvuk:Dolby Digital 5.1 - česky, anglicky, maďarsky
Titulky: české
K mání od: 24. 6. 2009
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace