Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Gang v útoku | Gridiron Gang | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.09.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Phil Joanou
hrají: The Rock, Xzibit, L. Scott Caldwell, Leon Rippy, Kevin Dunn

Gang v útoku: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mezinárodní upoutávka jde na mentorování zvážnělého The Rocka od lesa. První housle si tentokrát nenatiskla na bradu sportovní linie, takže rozhodně nečekejte pokračování demoličních orgií. Pro tento klip není největší poctou dobře trefené tělo a bortící se svalové konstrukce, takže i na zeleném pažitu se spíš zkoumá duše, než že by se naštvaně kopalo do šišky. Gridiron Gang pochopitelně řeší psychologii v plakátově optimistickém duchu Coache Cartera a Glory Road, náročnější divák bude tudíž muset blahosklonně pozvednout obočí a naladit se na mravoučnou notu, v níž se Rockovi nosí květiny (tohle už je opravdu na hraně... všichni víme, že tomuhle řezníkovi by se měli předávat jen nabité brokovnice a záporáci na zmlácení). První polovina ukázky vychytává ideální „bergovskou“ pozici, kdy se obyčejné duševní záležitosti řeší za zády se zvonivými kytarami, mocnou rytmikou a s tím správným citem pro fešné obrázky. Sexy vizuály při zločineckém víření v ulicích i při vychutnaném náběhu na tréninkovou plochu pak naznačují, proč si Rock za mořem připsal slušné recenze (na svoje poměry) i obstojný ekonomický výsledek (vzhledem k rozpočtu). Za zvuků přeslazeného popíku, tj. při pění vzletného „I Believe...“ jde sice atmosféra ukázky do kopru, ovšem i její odstáté tři hvězdičky (minulou jsem na rozdíl od kolegů osolil za čtyři) mě nejpozději prvního března doprovodí do kina.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Gang v útoku: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Trailery s úvodem (=product placementem ;) jsou vždycky takovým malým svátkem. V případě Gridiron Gangu vás ale po proslovu od Rocka nečeká nějaký nadupaný šlehačkový dort, spíš klasické sportovní klišé o partě kluků, co už v životě stihli zakopnout a teď se musí znovu najít skrz americký fotbal. Rock hraje zapáleného trenéra a stejně jako desítky lidí před ním musí zdolávat překážky v podobě skeptických trenérů, naštvané veřejnosti a rozčarovaných hráčů z ostatních týmů. Všichni tak nějak věří, že jeho svěřenci při první příležitosti vrazí útočníkům kudly do zad a utečou zadním vchodem za zběsilého zvuku policejních sirén. Samozřejmě se tak nestane, chlapci se pod vlivem šišatého nesmyslu začnou napravovat, někteří to dokonce dotáhnou i na filozofy a je až smutné sledovat, že těm černým hochům Rock přestává stačit a jenom recykluje staré dobré hlášky (jeho "no problem" jsem slyšel snad už desetkrát. že by další trademark? ;). Už proto nemůže film sahat ani po Carterovi se Samuelem L. Jacksonem a trailer se usadí na společensky přijatelných třech hvězdičkách, protože víc než zpomalené záběry, vznosné řečičky a tklivý soundtrack prostě z autorů nevymáčknete.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace