Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Focus | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 27.02.2015
CZ premiéra: 26.02.2015
režie: Flen Ficarra, John Requa
hrají: Will Smith, Margot Robbie, Rodrigo Santor, BD Wong, Robert Taylor

Focus: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Možná je to zvýšeným výskytem Margot Robbie v posteli, ale Focus poprvé zařazuje vyšší rychlostní stupeň. To, co minule vypadalo jako podfukářská tuctovka, se konečně vybarvuje jako jímavé drama se špetkou humoru, ve kterém blonďatá bohyně zamotá nejednu přechytralou hlavičku. Willík je navíc cool jako vždycky a režisér očividně pochopil, jak má tohle duo snímat. Kupodivu ale nestagnuje ani příběh, který je díky dobře mířeným promluvám mnohem "nebezpečnější" než předtím. Ty čtyři hvězdy jsou krapet slabší, ale pořád bych se jich nebál. Poprvé mám totiž pocit, že Focus vážně potřebuju vidět, ať už to ve finále dopadne jakkoliv.

Focus: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kdyby tu nehráli Will Smith a Margot Robbie, šlo by o heist-tuctovku, která by měla co dělat, aby se vůbec dostala do pořádné kinodistribuce. Jenže oni tu hrají. A zvedají trochu zaměnitelnou látku, s pár audiovizuálně podmanivými momenty, o level výš. Margot je k sežrání. Do dvou let určitě vyhraje nějakou tu anketu o nejkrásnější ženu světa, protože když se její dokonalá tělesná schránka spojí s jiskrou v oku a sexy dialektem, víte, proč muži ztrácí rozum. No a Will Smith je prostě cool. Je zvláštní, že nechal svoje charisma tak dlouho sedět v koutě, když mohl sekat jeden úspěšný film za druhým a dál rozvíjet svou mohutnou star-power (místo toho se věnoval kariéře dětí, což ho navedlo až ke srágoře Po zániku Země nebo zbytečným Mužům v černém 3), ale je dobře, že je zpátky - protože to tam jednoduše pořád má. Kvůli téhle dvojce nás bude Focus zajímat. A právě kvůli ní může být i úspěšný.

Focus: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Chtělo by to lepší "focus". Trochu soustředěnější práci. Takhle se totiž plýtvá potenciálem. Nezanedbatelným potenciálem. Ten se samozřejmě pojí jednak k Willu Smithovi, svého času největší filmové hvězdě, která plnila kina naprosto automaticky. Pauza a protěžování synáčka si bohužel vybraly svou daň a Focus rozhodně nevypadá, že by to měl změnit, protože tu dostáváme lehkou a audiovizuálně poutavou, svou premisou ale celkem tuctovou podfukářskou habaďůru, která v nějaký velehit vyroste jen těžko. A to i přesto, že tu Willovo charisma bude pokoušet Margot Robbie, ano, ta blonďatá bohyně z Vlka z Wall Street. Z materiálu by nicméně šlo celkem spolehlivě vymáčknout čtyřhvězdičkový trailer - to by se ale na jeho konstrukci museli tvůrci vážně koncentrovat o fous líp.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace