Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Fighter | The Fighter | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 10.12.2010
CZ premiéra: 24.02.2011
režie: David O. Russell
hrají: Christian Bale, Mark Wahlberg, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee

Fighter: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Málokterý letošní film nabral tolik trailerových sympatií. The Fighter napoprvé skvěle vyplnil zajetou mainstreamovou šablonu, a od té doby experimentuje. Minule to ještě bylo o vkusu, do kterého se vám trefil buď víc, nebo míň. Dneska už ale bez debat směřujeme na silné čtyři hvězdy. Proč? Protože těžkotonážní tréninkový sestřih míří skoro všemi údery do černého. Pár upřímných promluv, pár záběrů na stále pěknou Amy Adams, a kolem toho hudebně a vizuálně sladěná smršť. Nebudeme si nalhávat, že je tenhle přístup nějak závratně originální. V případě boxerského filmu je ale nadmíru účinný. A určitě láká do kina víc, než kdyby kampaň sázela na tu pochmurnější stránku filmu. Osudových dialogů si v Russellově dramatu určitě užijeme habaděj, a těch několik vybraných do akčního olemování přesně sedí. Radost pohledět, ačkoliv ještě možná šlo maličko přitvrdit a klidně protáhnout stopáž.

Titulky ke stažení ZDE.

Fighter: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Christian Bale chce Oscara. To je zřejmé na první pohled, přestože tenhle trailer nám to necpe tak okatě jako ten předchozí. Koncepce se celkově změnila. Výrazně. Míň se mluví (dojmu z Wahlberga to hodně pomáhá), víc se pracuje s obrazem, se střihem a především s hudbou. Tedy, pokud chcete zvuk rozladěného (ladícího?) orchestru takhle nazvat. Mám s trailery relativně bohaté zkušenosti, ale něco takového jsem ještě u žádného neslyšel. Zpočátku to tahá za uši, pak pochopíte, že je to nejen velmi originální, ale i maximálně funkční. Minule nám hrála obvyklá gradující „oscarová“ hudba (fungovalo to, ale byla to sázka na jistotu), teď zní do šmrncovního sestřihu jen uchu nelahodící vrzání. A ejhle, najednou je tady dojem něčeho upřímného, opravdového a nepodbízivého – a přesně to Fighter potřeboval. Už jen za tak šikovnou fintu by si trailer zasloužil plnou palbu, ale k dokonalosti tady pořád něco chybí. Těžko definovat, co. Zřejmě lehká nedůvěra k režisérovi, Wahlbergovu herectví a schopnosti filmu uchopit boxerské schéma trochu jinak.

Fighter: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Člověk by si myslel, že jen šest kapitol ze života Rockyho řeklo o outsiderech, kteří se v ringu porvali o svůj sen, úplně všechno. Připočtěte k tomu Těžkou váhu, Milion Dollar Baby a desítky dalších sportovních filmů, a pak se podívejte na trailer na Fightera. Snad žádná jeho součást není překvapivá, všechny prezentované zákruty v ději jsme viděli a všechny charakterové vlastnosti hlavního hrdiny poznali (už třeba zrovna díky Rockymu). A přesto tahle látka pořád může potěšit. Minimálně na úrovni dvouapůlminutového traileru, který je špičkovou ukázkou, jak se za gradující podpory orchestru doplahočit od bolavé porážky k ještě bolavějšímu vítězství. Tahle bratrská story se asi nebude pokoušet udivovat nějakými novými významy a jinotaji - koneckonců proto v ní Mark Wahlberg může hrát tak, jak mu zobák a svaly narostly, aniž by vedle vyhublého Christiana Balea (ten chlap je magor!) budil smích. Přesto jde od pohledu o inspirativní kousek, který podzimu jenom prospěje.

Níže odkaz na streamované HD.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace