Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dveře dokořán | Breaking and Entering | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 15.12.2006
CZ premiéra: 25.01.2007
režie: Anthony Minghella
hrají: Jude Law, Juliette Binoche, Robin Wright-Penn, Ray Winstone, Martin Freeman

Dveře dokořán: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nad trailerovým kaprem z mezinárodních vod jsem posledně láteřil jak brunátný rybář, kterému těsně před výlovem uhynuly všechny rybičky. Americká upoutávka sice pracuje s prakticky stejnými záběry, v každé sekundě k nim ale přibaluje takový říz, že by se konstruktéři minulého traileru měli vážně zamyslet nad svým dalším setrváním v branži. Samozřejmě asi trochu přeháním a asi momentálně i malinko přeceňuji kvality klipové novinky, z jejíhož profilu právě ukrajujete písmenka – protože jádro zůstalo přeci jen stejné. Ale i to tancování okolo vizuálně i námětově fádní filmové suroviny může mít něco do sebe. Zvlášť pokud vyznáváte poetiku klasicky burácejícího komentáře, jehož tón svou seriózností připomíná spíš verbování do hvězdné pěchoty než reklamu na Minghellův biják, a neustále čachrování s hudebním doprovodem vás rozveselí víc než posezení se Santou Clausem v nejbližším nákupním centru. Hudba se za prvních třicet sekund změní od nezávazného cvrlikání á la Americká krása, přes energické smyčce jak z Powellova soundtracku k Bourneovu mýtu, až k jemné temnotě navozující spíš drama z Bronxu než londýnských uliček, přičemž i následující přeřazení fungují v rámci možností solidně. Vidělo by se, jak by znepokojivá atmosféra a stoupající nervozita působila v lepší technické kvalitě, ale i tři silné hvězdičky po mém soudu nejsou v daném případě špatným verdiktem...

Dveře dokořán: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Anthony Minghella se rozhodl být dnešní a nevelkolepý a my abychom se kvůli tomu unudili k smrti. Mix Špíny Londýna a Na dotek by mohl zasvěcence do dané filmové odrůdy zdravě vzrušovat, Minghella ale zapomněl dráždivost v postelích svých charakterů a na váš harddisk posílá jen unylost. Vzpomínáte na trailer k Na dotek? Elitní upoutávka dokázala i z dráma divadelní povahy vytesat luxusní klip, jehož atmosféra voněla líp než svého času parfémy Cindy Crawford. Dveře dokořán oproti tomu bez nápadu šikují jeden televizní výjev vedle druhého a pokouší se o gradaci hudebním motivem, který víc než cokoliv jiného připomíná vykrádání amerického traileru na Match Point (se kterým Minghella navíc sdílí téma i lokace). Vlažnější výtvor z kategorie A aby člověk dohledával až do rána, v případě tak standardně koncipovaného filmečku by se Weinsteinovi proto měli pokud možno okamžitě proplesknout. Nic jiného je z nedbalek evidentně nevytrhne, když to nedokáže ani kremace komerčních vyhlídek „v přímém přenosu“ a předčasný pohřeb jednoho nadějného projektu se zabezpečenou hereckou základnou. To by jeden - s prominutím - blil.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace