Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Druhá šance | Hope Springs | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.08.2012
CZ premiéra: 13.09.2012
režie: David Frankel
hrají: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell, Jean Smart, Marin Ireland

Druhá šance: DVD


ikona
KarelR
Meryl Streep se snaží uspokojit Tommy Lee Jonese. A všichni víme, že to není jen tak... 

Kolikrát už nám Hollywood cpal do hlavy, že se potkali, zabouchli, vzali a žili spolu šťastně až do smrti? No, darmo počítat. Občas ale zaútočí i temná strana síly (jíž spolehlivě vládne zdrcující drama Blue Valentine) a ze zámoří uteče film, ve kterém to s ústředním párem moc růžové není. A právě do téhle skupiny filmů se snaží zapadnout Druhá šance, v níž Tommy Lee Jones a Meryl Streep hrají manželský pár, u kterého šlo prakticky všechno do háje.

 

Jeden dům, dvě ložnice, nula romantiky... americký sen v celé své pokřivené kráse! Ona je zodpovědná hodpodyňka s prací v sekáči a hlavou tak trochu v oblacích, on účtařinou znavený bručoun, jehož nejmilovanějším koníčkem je usínat večer u pořadů o golfu. Desítky let soužití, děti mimo dům a postupné odcizování dotáhlo Kay a Arnolda až na víkendovou manželskou poradnu. Pochopitelně za jeho hlasitých protestů, které ale utichnou ve chvíli, kdy terapeut (precizně "necarellovský" Steve Carell) začne jít na dřeň a ze skříně lítá jedna kostra za druhou. Dá se léty ubitý vztah ještě spasit? Možná. Ale kdo vlastně může za to, že situace došla tak daleko?

Druhá šance díky bohu nehraje na snadná řešení. Z výchozího bodu "Meryl se tak snaží a Tommy ji akorát psychicky terorizuje" se rychle stává vybalancovaná vztahová sonda, ve které uštědřují verbální políčky obě pohlaví. Režírující David Frankel tím dokazuje, že plíživá opravdovost Marley a já nevznikla nijak zázračně, ale že vážně ví, do kterého tématu má dloubnout víc a kdy se radši přesunout dál, protože v minulé scéně už nebylo kam pokračovat.

 

Jeho nejnovější film tak je celkem podnětnou podívanou pro všechny, kteří do budoucna čekají jen sluníčkové soužití. Servírování oněch odpozorovaných životních pravd tu ale na druhou stranu nikdy není tak vyhrocené, aby sejmulo bolestivější "konkurenci" (např. Kramerová vs. Kramer), ani tak zábavné, aby se Druhá šance mohla vydávat za oddychovou podívanou pro celou rodinu. Frankel zkrátka leckdy uvízne na půli cesty, a i když vám toho v hlavě uvízne víc než dost, nikdy s postavami nedýcháte zcela naplno. Přičtěte si k tomu nevýrazné finále... a tak tak skáčeme k lehkému dramatickému nadprůměru, za který lze děkovat také jistému hereckému podání. Tommy Lee Jones si konečně začal vybírat jen skvělé role, sláva! (7/10)

 

Bonusově si mimo Frankelova komentáře můžete pustit alternativní scény, nepovedené záběry a čtyřminutový featurette s oběma protagonisty. Na tak malý film docela solidní výbava.

Obraz: 2,40:1
Zvuk: DD 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 23.1.2013
Cena: 197,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace