Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cizinec | Down in the Valley | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.05.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Jacobson
hrají: Ed Norton, Evan Rachel Wood, David Morse, Ellen Burstyn, Rory Culkin

Cizinec: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Když ke mně v rámci jednoho měsíce dorazí trailer k filmu, který není animákem, comicsem, hororem, ani sportovním dramatem, už jen z tohoto faktu jsem na půli cesty k bouřlivé oslavě. Únava z přemíry barevných okének však překvapivě odchází i s vysoko položenou kvalitativní laťkou samotné ukázky, jejíž britský předvoj sice napovídal, že se tu chystá velké mecheche, podal to však v poněkud mdlé formě. Nemůžu si pomoct, ale nový trailer na Down in the Valley mě dostal. Eda Norton jako osamělý kovboj neskutečně válí, Evan Rachel Wood je naprosto k zulíbání a celé je to podáno v tak emocionálně napěchovaném hávu, až jsem trochu zaskočen sám ze sebe zaznamenal lehké mrazení v zádech. A začíná to přitom tak tuctově – prostě další film s kovbojem, co neví, kam se v tom životě dát a tak bloudí po světě a hledá kouzelné čtyřlístky. Jo, a trousí chytrá moudra. Naštěstí se vše záhy přelije do neskonale roztomilé romance, v níž to jiskří jako na festivalu ebonitových tyčí a liščích ohonů. Stačí rozepnutý knoflíček a oops, i chudý pracant najednou nabude názoru, že v životě jsou důležitější věci než vydělávat na chleba a brambory. Třeba válet se po pláži s dívkou svých snů, srkat bílé víno a plácat zasněné řeči o společné budoucnosti. A když vám najednou její otec stojí v cestě, nezbývá než vyzvat ho pěkně postaru na souboj koltů. Tuhle holku si přece nenecháte vzít… Perfektní atmosféra podpořená vydatným hudebním mixem plným city probouzejících melodií pro zamilované i jinak zamyšlené a přehlídkou citlivých životních výjevů, kvůli nimž stojí za to bojovat. Melancholická bouře pro fajnšmekry a pro mě momentálně jeden z nejzajímavějších titulů roku. Zkuste se taky zakousnout… nebudete litovat.

Cizinec: UK Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Začalo to tak nevinně. Sympaťák na první zaostření oka si sundal svůj klóbrc a s jižanským přízvukem zlanařil do svých chapadel o generaci mladší Evan Rachel Wood. Vyplatilo se. Romantiky bylo tolik, že by ji ani všichni náchodští trafikanti nevyvážili svými Harlequiny, a Edward Norton se mohl těšit, jak si od diváků opět slízne klaďáckou šlehačku. Jenže to by nesměl naštvat fortříka a ulítávat si tolik na bouchačkách. Ono totiž možná sousloví „láska k Divokému západu“ pěkně zní, ale to jen před tím, než dojde na nabíjení koltů. Westernovou vestu a pas s nábojnicemi proklatě nízko u pupku si může ve století mikroprocesorů a plastických operací dovolit jen hardcore fanda, anebo psychopat, jenž míní v pomatení smyslů rozdávat železo po desítkách gramů. Kterou z verzí si vytáhne Edward Norton se z traileru nedá úplně snadno odtušit, na rozdíl od účinků zasněné romantiky v první půli ukázky i jejího následného rozbíjení. Překáží mi zastavování obrazu a málo vypíchnutá hudba, návdavkem mě pak udivuje, že důraz na kontrasty - zmíněný Shushikou v profilu filmu o pár řádků výše - v traileru není jakkoliv patrný. Ba naopak, Down in the Valley je co do barevnosti extrémně jednotvárný a „plochý“ film, minimálně ve své upoutávce. Zda mate pouze její technické provedení, či zda autor zavrávoral hnedle zkraje, to se dovtípíme pravděpodobně až za mnoho a mnoho týdnů.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace