Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Dostaňte agenta Smarta | Get Smart | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 20.06.2008
CZ premiéra: 10.07.2008
režie: Peter Segal
hrají: Steve Carell, Anne Hathaway, The Rock, Alan Arkin, Terence Stamp

Dostaňte agenta Smarta: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Maxwell Smart jede! A vypadá trailer od traileru líp. Nezastírám, že mě překvapilo, kolik akce do filmu Peter Segal nacpal. Že by se nám Steve Carell opravdu nakonec rozkoukal a my se dočkali mrštné pocty akčňákům? Pořád nevěřím, ale po téhle ukázce si dovolím aspoň zčásti doufat. Agent nešika se totiž spouští do spousty akcí - poletuje se stíhačkou i dvojplošníkem, padá do prasečáku, bitkaří častěji než Hulk i iron Man, nedělá mu problém zrušit desítky aut - tak to má být. Samozřejmě že vypozorovat stylovost je pořád velmi namáhavé, další Pravdivé lži ani Žhavé výstřely se nám tu nerýsují. Ač bude Smart posazen žánrově někde mezi, kvalitativně se těžko dohrabe těchhle ikonických oddychovek... ale to snad ani nemůže být jeho cíl. Proto v traileru potěší suma akce, fakt, že se asi bude pořád něco dít. Připočteme-li, že Anne Hathaway roste ve sličnou dorostenku, která se nebojí si občas kopnout, a houstnoucí náznaky povedených fórů (konečně!), má elitní agent Zohan o konkurenci postaráno. Zatím sázím na Sandlera, ale kdo ví, jestli se kurzy neobrátí.

 P.S.: I Američané získají svou Droběnu? :-)

Dostaňte agenta Smarta: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tam kde byl Smart jako lůza, políbila ho dnes múza. A nám nezbývá než zvolat: no vida, že to jde! Těžko věřit, že povědomý sled záběrů vytváří tak diametrálně odlišný výsledek, nicméně je to tak – zapojení lepšího střihu a říznější muziky přidává jiskru i otřepaným fórům, za které jsme se minule červenali studem až na palcích u nohy. Agent Smart se zčistajasna přerodil v inteligentní podívanou a my už zase začínáme věřit, že zázraky se možná dějí. Dialogy fungují, hlášky baví, Anne Hathaway není ani příliš otravná a vůbec, zdá se, jako bychom najednou koukali na úplně jiný film od úplně jiného režiséra a s jinými herci. Soukolí se nezadrhává, hluchá místa abyste hledali lupou – sestřih jede jako namydlený blesk, rozvážně dávkuje sexy zpomalené představovačky s akčními momenty a v každém jednom okamžiku opravdu má co nabídnout. Pokud bychom šli v analýze hlouběji, asi budu mluvit za celou redakci když řeknu, že svou „vinu“ na tom nese i náš oblíbenec Johnson, který i přes svou nezanedbatelnou konstituci neváhá řešit věci sešívačkou (a chlapík s přišitým papírem k čelu je prostě k popukání). Takhle už jsme našeho favorita dlouho neviděli. Ostatně i jako Carella, který pod rouškou kytarových riffů navenek téměř ví, co dělá. Tak mu ty dvě a půl minuty slávy dopřejme. Zaslouží si je.

Dostaňte agenta Smarta: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Je tomu už čtyři měsíce od první návštěvy zbrklého agenta na našich monitorech a nutno říci, že mnoho výrazných změn ku dnešnímu datu nenastalo. Momentů se všelijak otravným Carellem přibylo na necelé dvě minuty a stále vyznívají tak nějak hrubě a rozpačitě. Carell se stylizuje do dalšího zbrklého agenta ve stylu Johnnyho Englishe s rádoby elegantním obloukem, na druhou stranu těch opravdu elegantních momentů mnoho nenabízí a v podstatě jen permanentně pořvává nebo se o něco mlátí a pak pořvává. Starý Smart nepořvával a přesto dokázal být vtipný. Tenhle není i díky zbytečně dlouhým „clouseauovským“ dramatickým pauzám, které mají tu kterou humornou scénku zdůraznit – pokud se ovšem povede. Ano, je tu hudba z Bourneova mýtu, která přidává na sofitistikovanosti, stejně jako původní verze „špiónské“ Take California od Propellerheads. To jsou ale jen taková venkovní pozlátka, která mají oslepit před tím hlavním – totiž, že ať se Segal sebevíc snaží, pořád je tu ten jeden problém v hlavní roli, kterému nemůžu upřít akorát perfektní podobu s původní verzí seriálového agenta. A může to být velký komerční problém v případě, že u svého filmu sázíte na hereckou one-man show. Carellovi se rozjíždí půda pod nohama stejně jako kolegovi Ferrellovi; oba se podivně zahleděli do sebe samých a nabízí čím dál tím únavnější parafráze na své kdysi populární skeče a grimasy. Pokud vás to pořád baví, možná vám další verze Carella v saku nebude nijak na obtíž. Na mě je ta kadence „divných“ momentů příliš velká a rozhodně necítím, že by mě Agent 86 po dnešku zajímal byť jen o chlup víc.

Dostaňte agenta Smarta: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bavičský rejstřík Steva Carella je odjakživa značně omezený. Probírali jsme v posledním FMku, že na role sidekicků jeho splašený projev ještě stačí, na celovečerním poli z něj však nebude ani druhý Will Ferrell, ani Jim Carrey. Minimálně druhý jmenovaný by přitom do role ultratajného agenta pasoval jak štangle lovečáku do chlebníku. Jenže gumový Jim odpočívá. Zatímco Carell kmitá daleko za výsečí, v níž se naše bránice můžou obávat bolestivých útoků. Maxwell Smart je v jeho podání idiot podobný Clouseauovi Steva Martina, což rozhodně nemíním jako lichotku. A je zvláštní, že mi jeho komický potenciál přijde vyčerpaný už po slabé minutě úvodního teaseru. Rozzlobené tajtrlíkování v telefonní budce, rádoby vtipné cloumání se zaseklými dveřmi a do toho proklepávání jedné a též grimasy... tudy opravdu ne, milej zlatej carellatej. Těším se na Rocka a na Boratova režiséra, ale gagy s telefonem nebo padajícími korálky mi svou slaboduchostí vesměs podlamují kolena.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace