Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Detroit | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.08.2017
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kathryn Bigelow
hrají: John Boyega, John Krasinski, Jack Reynor, Anthony Mackie, Jason Mitchell

Detroit: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Člověk by řekl, že bude upoutávka k oscarové kampani zatraceně pecková. Detroit se ale místo toho představuje v dosud neutahanějším a nejméně úderném traileru, který prostě ne a ne skončit. Chápu, že je potřeba ukázat všechny herce a navnadit na tu správnou "oscarovou" atmosféru. Minule jsme ale dostali parádně vyhrocenou podívanou, která žadonění po cenách vůbec nepotřebovala. Tudy prostě cesta nevede. Ono je to ale dost jedno, protože Detroit v srpnu propadnul a teď už ho zachrání jen perfektní akademická paměť.

Detroit: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Krucifix, tak tohle jo. Detroit nás o svých kvalitách přesvědčil už v prvním traileru, kampaň se ale rozhodla přisypat pár dalších a navíc se objevily první recenze, jež mluví o „možná nejdůležitějším filmu roku 2017“. Kathryn Bigelow tak má svůj comeback obšancovaný ze všech stran a přesvědčuje i v nejnovější upoutávce, která už logicky stojí na ohlasech. Obvykle bývá tohle ždímání recenzentů dost otravné a zbytečné. Tady je ale zapracováno vcelku efektivně a výsledkem je další intenzivní podívaní, jíž by si člověk hned vpálil v celovečerní podobě.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Detroit: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Špičkové trailerové řemeslo! A naprosto sebevědomá práce po všech stránkách. Kathryn Bigelow to má strašně v ruce. Na jejím rukopisu vlastně není vůbec poznat, že jde o ženu (což je možná příznakem toho, proč ji maskulinní filmový svět plně uznal a vyznal jí naprostou úctu), kdo ale nečte závěrečné titulky, tohle řešit nemusí. A reálně vlastně ani nemá důvod, protože materiál vypadá naprosto famózně, znovu jako ukázka špičkového řemesla, ve velmi živě zachyceném světě s přesvědčivými postavami a s výjimečným citem pro aktuální témata. Jestli Amerika má v současnosti nějaký problém, je to střílení černochů ozbrojenými složkami - i díky tomu Detroit působí jako filmařsky suverénní komentář k aktuálnímu dění. 

Detroit: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kathryn Bigelow má místo v oscarové soutěži předplacené, protože točí výborné filmy a na třaskavá témata. Dokáže do svých filmů vtělit silný společenský podtext, přitom nejde o žádné prvoplánové pravdoláskaření, ale spíš o působivou další vrstvu povedených politicko-společenských dramat. Trailer láká na další špičkovou práci, vynikající řemeslo a velmi přesvědčivý, autentický návrat do šedesátých let, bez konejšivého retro pozlátka. Tohle bude dobrý biják - i když jde překvapivě do kin už v létě a ne ve vavříny vystlaném prosinci.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace