Death Note - Zápisník smrti | Death Note | 2006
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie:
hrají: Mamoru Miyano, Kappei Yamaguchi, Kiyoshi Kobayashi, Shido Nakamura
 

O FILMU

Light Yagami je vzorný student, špičkový sportovec a příkladný synáček. V hlavě mu to šrotuje jako málokomu, ale má jednu zásadní charakterovou vadu. Je si až příliš vědom své výjimečnosti. A jako by nestačilo, že mu příroda tolik nadělila, jednoho dne najde užmoulaný černý sešit, na kterém je napsáno "Zápisník smrti". Z hloupého žertu se stává žert komplexní, když Light zjistí, že jsou na jeho první stránce velmi konkrétní instrukce, jak s takovou věcí zacházet. Stačí vepsat jméno osoby a vybavit si ji v mysli a do čtyřiceti vteřin dotyčný zemře na srdeční zástavu. Light v existenci takové věci přirozeně nevěří, ale jeho zvědavost nakonec vítězí nad zdravým úsudkem. Na stránku tak putuje jméno kriminálníka, kterého právě zahlédnul v televizních zprávách. Vteřinová ručička ani neoběhne svoje tradiční kolečko a oběť padá v křečích k zemi. Neuvěřitelné! Opravdu to funguje. Lightův pečlivě vycvičený mozek začne okamžitě kalkulovat, co by se s nově nabytou mocí mohlo dělat. Zápisník skrývá ještě další překvapení a Lightovy ambice nekončí u odznaku premianta střední školy. Chtěl by být výjimečný... a proč být pouhým člověkem, když se může stát pánem nad životem a smrtí. Může se stát bohem. Ne tím neurčitým "cosi", ale hmatatelným bohem, kterého budou uctívat miliardy.

Začne tedy systematicky zabíjet zločince, což přirozeně neujde pozornosti úřadů, které na Kiru, jak si tajemného vykonavatele "spravedlnosti" pojmenovala veřejnost, uspořádají celosvětový hon. Temná stránka Lighta se poprvé projeví, když je donucen Zápisník použít k tomu, aby uchránil tajemství vlastní identity. Po jeho stopě pase tajemný detektivní supermozek jménem L a brzy dochází k souboji intelektů obou jmenovaných. Na klidu hlavního hrdiny nepřidává ani zjevivší se Shinigami jménem Ryuk - jeden z bohů smrti, kterého vidí a slyší jen majitel Zápisníku. Ryukovi spadnul Zápisník na Zemi a tak teď musí na jeho novopečeného majitele dohlédnout. Trousí při tom cynické poznámky a s chutí pojídá pozemská jablka.

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se