Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Den poté | Day After Tomorrow | 2004
csfd  imdb  
US premiéra: 26.05.2004
CZ premiéra: 27.05.2004
režie: Roland Emmerich
hrají: Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Sela Ward, Ian Holm

Den poté: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Těsně před premiérou se ukázky z Day After Tomorrow jenom rojí a producenti se snaží nalákat do kin zbytky nevěřících. I v Japonsku si ukuchtili vlastní ukázku a s potěšením mohu říct, že se jim podařilo dokonale zachytit ducha filmu. Je to první trailer, který film neukazuje jako katastrofický popcorn, ale hraje spíš na jeho dojemnější struny. Dennis Quaid tu má rovnocennou roli s digitálními triky a záběry katastrof se spravedlivě dělí se sledováním záchrany milovaného syna. Nevím, nevím jestli by američtí producenti tenhle trailer schválili, ale vám dává unikátní možnost podívat se, jaký Day After Tomorrow opravdu je. Kdo čekal nekonečný sled katastrof a mohutné likvidace světových metropolí během celé stopáže, ten může brát japonské video jako malé vystřízlivění. Vězte, že bortící se mrakodrapy brzy vystřídá Quiadova postava, štrádující ve sněžnicích napříč Amerikou, aby splnila slib daný svému synovi. Vydýcháte to? Testněte to!

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Den poté: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Blíží se premiéra a u Foxů uhodili hřebíček na hlavičku, když si uvědomili, že hlavním hrdinou filmu není Dennis Quaid, ale tornádo, záplavy a jejich kámoši. Naprosto do pozadí ustupují zmínky o příběhu, nový trailer je sledem katastrof posilněných akční hudbou. Takhle má vypadat marketingový úder a pokud ukázku uvidíte v multiplexu, zřejmě vás od návštěvy kina už nic neodradí. Jakkoliv se Emmerich v posledních letech nepředvedl, od Day after Tomorrow se čeká hodně a pokud to neshoří na špatných efektech (zatím to vypadá že ne, v každém dalším traileru triky vypadají líp a líp) nebo scénáři, mohla by to být pecka roku. Příliš přehnané tvrzení? Mrkněte na ukázku a uvidíte, že téhle zkáze nakonec stejně podlehnete, nebo vás do kina stáhnou vaši přátelé. Každý má v sobě špetku sarkasmu, která mu dovolí obdivovat, co všechno dokáží chlapci od ILM virtuálně zlikvidovat, ať už se jedná o sochu Svobody, pár mrakodrapů (před pár lety by podobné kejkle Emmerichovi asi neprošly) nebo Bílý dům.

Den poté: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Milé překvapení nabízí Emmerich v druhém traileru. Zatímco ten první se soustředil především na přehlídku nejrůznějších katastrof, tentokrát se můžeme naplno zakousnout do příběhu. Ten těží z poměrně aktuálních problémů (odklony mořských proudů, skleníkový efekt apod.) a spojuje jejich důsledky v největší katastrofu všech dob. Vypadá to trochu jako Jádro a nebudete se moct zbavit pocitu, že tyhle záběry lidí vyděšeně zírajících na potemnělou oblohu už jste někde viděli. Emmerichův film jde na to ale trochu jinak - katastrofě nelze zabránit, takže nezbývá než si koupit popcorn a sehnat nějaká dobrá místa - tohle bude největší podívaná vašeho života. ;) Naděje samozřejmě umírá poslední a tak bude úkolem hlavního hrdiny (Dennis Quaid) zachránit pokud možno co nejvíc lidí. Při pobíhání mezi tornády, vlnami tsunami a sněhovými bouřemi to nebude žádná legrace a nové obrázky digitálního běsnění vypadají skutečně přesvědčivě (mnohem lépe než ty z prvního traileru). Jen ty digitální vlky v kleci si možná tvůrci mohli odpustit. Tak či onak, moje očekávání trochu narostlo a to i přesto, že v ukázce se víc mluví než jedná. Námět je sice provařený a fakt, že pointu příběhu známe už z ukázek není moc dobrou vizitkou, ale dobře použitá dramatická hudba a Socha Svobody mizející pod přívalem vodní masy. Kdo by to nechtěl vidět?

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Den poté: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Co by to bylo za trailer ke katastrofickému filmu, kdyby nezačínal slovy "stalo se to před deseti tisíci lety a za týden to máme na krku znova"? :) Už prvních pár vteřin dávají vaše repráky hlasitě najevo, že se Emmerich s odhodláním Godzilly snaží vrátit mezi filmařskou elitu, ale v přímé úměře k času, který si ukázka ukrajuje, je vám to stále srdečněji jedno. Triky vypadají trochu mdle, ani ta vodní smršť už není co bývala a celé to na mě působí, jako kdyby se z nedostatku financí používaly původní kulisy z Godzilly nastavené kdejakým papundeklem. Konec jako by úplně vizuálně vypadl z animované Doby ledové! Možná je to tím, že je trailer ve skutečně malém okénku (určitě doporučuji nejkvalitnější verzi), ale možná taky ne a Emmerich má dojem, že si kecneme na pozadí z úplně stejné vizuální úrovně jako u Godzilly. Tedy, nevím nevím...

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace