Čivava z Beverly Hills | Beverly Hills Chihuahua | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 03.10.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Raja Gosnell
hrají: Drew Barrymore, Salma Hayek, Jamie Lee Curtis, Piper Perabo, George Lopez

Čivava z Beverly Hills: Trailer
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A to jsem si myslel, že hláškující zvířata jsou out. Ani náhodou! Digitální věk naopak dovoluje, aby se tahle havěť množila a přidala do filmové historie dialogy superleguána s krysou anebo bizarní scénu, ve které jedno psisko tahá to druhé za čumák do vlaku. Disney tasí v podstatě oldschoolovou zábavu o tom, že fauna umí táhnout za jeden provaz a že si hlodavci, plazi a všechna plemena, co se objevují v kynologických encyklopediích, umí navzájem vyhovět (a nakonec i povinně zatančit). Trailer tomu odpovídá, což poznáte z roztomile naivních obratů pana komentátora á la „everything is about to go south“ a všemožných náznaků, že vás čeká príma dobrodružství utržené z vodítka. Zkouknout Čivavu tak kupodivu není dvakrát bolestivá povinnost – člověk trpí snad jen při pohledu na Jamie Lee Curtis a sličnou Piper Perabo, které se holt musí nějak protloukat (jedna už není takovou hvězdou, druhá jí asi nikdy nebude). V komerčních prognózách se ale o Čivavě mluví jako o slušném podzimním hitu, takže kdo ví... třeba nás fakt čeká velký sukces téhle polízanice, po níž se bude vtipně štěkat v každém druhém rodinném bijáku.

Čivava z Beverly Hills: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jestli má něco v životě smysl, není to zahrnuto v následujícím teaseru. Zdravotní varování chybí a proto vezměte zavděk tím psaným od nás. Přichází další várka koncentrovaného psího zla, kde se mluví, pitvoří a dělají zřejmě velmi legrační věci, které však téměř jistě budou připadat legrační jen majitelům jednoho konkrétního psího plemena (kdo hádá vlčáka, má samozřejmě bod). Trio pekelníků zpoza beden hlásí předpověď pro dnešní den: Nenecháme se šikanovat, oblékat do růžové a oranžové, nenecháme si říkat Fifi. Začíná vzpoura! No dobře, pro mě za mě si klidně dělejte vzpouru. Nabízí se však jednoduchá otázka: Co přivede člověka k tomu natočit film o malých psech, kteří se bouří? Nemám zdání a zůstává mi nad tím rozum stát. Stejně jako nad tvorbou podobného přípravného výtahu uzavřeného neodolatelně kýčovitým indianajonesovským textem. Zatímco minulý teaser měl vtíravou písničku a tudíž minimálně jeden nápad (rozumějte… aspoň NĚCO), tenhle má jenom tři psy stojící na bednách a zlověstný stín na zdi. Dvě hvězdičky čistě za to, že venku je hezky, cigarety podraží, Nicole Kidman právě porodila své první dítě a někdo vyhrál dvacet milionů. Ano, dává to dokonalý smysl – stejně jako vyhrožující čivava z Beverly Hills.

Čivava z Beverly Hills: Teaser
HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Ptám se – proč? Proč se někdo rozhodne, že věnuje miliony dolarů na film, ve kterém budou čivavy zpívat, tančit a dělat vylomeniny v barevných kostýmech? I když se oprostíme od faktu, že čivavy jsou dost možná nejošklivější psy na světě (což jim dává hodně slušnou šanci být vůbec nejhnusnějším zvířetem planety), teaser na Beverly Hills Chihuahua jako lákadlo i tak moc nefunguje. První polovina, která se snaží parodovat comicsové velkofilmy, nenabízí nic originálního a „tajemného hrdinu, z něhož se ve finále vyklube pes/kočka/traktor“ jsme tu měli už několikrát. Ovšem to, co se rozjede záhy, nemá konkurenci. Stovky krysopsů s aztéckými čelenkami skáčou, bubnují, mluví a vesele dovádějí na hit, s nímž DJ Bobo před několika lety okupoval česká rádia. Dávící reflex se dostaví rychleji, než kdyby člověk spořádal na posezení kilo gothaje a zapil to dva týdny prošlým mlékem. Celá ukázka vypadá jako blivajz a kombinace těch nejhorších žánrových klišé, proti kterým bohužel děti do pěti let nejsou ještě imunní. Jestliže se tedy chcete vyhnout návštěvě kina (a věřte, že po ukázce opravdu chtít budete), schovejte své ratolesti a mladší sourozence někam daleko od počítače. A jestli se ptáte, za co je ta druhá hvězdička, tak za odvahu. Za odvahu pustit do světa ukázku plnou tančících psů podbarvenou hudbou švýcarského satana.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace