Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Karlík a továrna na čokoládu | Charlie and the Chocolate Factory | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.07.2005
CZ premiéra: 18.08.2005
režie: Tim Burton
hrají: Johnny Depp, Freddie Highmore, Helena Bonham Carter, David Kelly, Christopher Lee

Karlík a továrna na čokoládu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Bizarní tvořitel s lehce avantgardním náhledem na filmové médium se do toho opřel skutečně pořádně. Od minulého teaseru ušel velký kus cesty a začínám mít dojem, že všechny obavy o jeho nový film byly obavami planými. Nová ukázka je totiž rozhodně ze škatulky „wow“. Raději však nebudeme předbíhat a pusťme se do toho. Trailer se drží tradiční vyprávěcí osy a aniž by se pouštěl do větších rozborů, zvládne průřez celý příběhem. Příběhem o malém chlapci (vycházející talent Freddie Highmore si mimochodem nedávno nahrával s Deppem už ve Finding Neverland), kterého nezajímají nablýskaná pozlátka moderního světa, ale imponují mu lidi. Přesněji řečeno Willy Wonka, majitele prapodivné továrny na sladkosti všeho druhu, kterého má zbytek světa za totálního psychouše. Ten příběh je tak staromódní a naivní, až to člověka dojme... Což prostě Burtonovi jde. Naštěstí není machr jen na vyprávěcí postupy. Stačí pořádně otevřít oči a sledovat tu vizuální nádheru. Stačí se nadechnout... a vstoupit do pohádkového světa překypujícího barvami, lízátky, agresivními veverkami a podivně se chichotajícími mužíky. Do světa fantazie bez hranic, do světa, kde se splní každé dětské přání. Do světa, kde výstřední Deppova kreatura najde svého obdivovatele. Nechte se také unést a probuďte v sobě to dítě. A přejte Burtonovi (a hlavně sobě), ať jeho film celý působí jako tahle dvoupůlminutová, s láskou vyrobená laskomina. Zatím dobrou chuť.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Karlík a továrna na čokoládu: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

I když je teaser jen pouhou koláží náhodně poskládaných záběrů bez hlubšího kontextu, je dosti stylizovaný na to, aby si jeden mohl udělat přibližný obrázek o výsledné podobě filmu. Depp nasadil kamenně-ujetou, až „buscemiovskou“ masku, občas pronese něco hodně bizarního a předhazuje jednou zase něco úplně jiného, než na co jsme od něj byli zvyklí. Burtonovy vizuální eskapády (a místy i celá nálada filmu) nemají daleko k jeho filmu Nightmare Before Christmas, což je jednoduše paráda, protože jsem se domníval, že taková technika nemůže mimo animovaný snímek absolutně fungovat. Celou rozverně-ujetou ukázku podbarvuje stejně rozverně-ujetá melodie a bez patřičného nadhledu to skoro až vypadá, že je někdo na tvrdých drogách a ošklivě si z vás střílí ;). Přestože knižní předloha není v našich končinách příliš známá, tenhle film je rozhodně příliš sexy a než vyjde obsáhlejší trailer, nezbývá než doufat, že to Burton jako obvykle utáhne s naprostým přehledem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace