Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Cela 211 – Vězeňské peklo | Celda 211 | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Daniel Monzón
hrají: Luis Tosar, Alberto Ammann, Antonio Resines, Manuel Moron

Cela 211 – Vězeňské peklo: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Španělský thriller s názvem Cela 211 - Vězeňské peklo bychom na MovieZone pravděpodobně přehledli, kdyby se před několika dny neobjevila zpráva, že jeho remake chystá oscarový scénárista a spolutvůrce Casino Royale Paul Haggis. A byla by to docela škoda. Tenhle film si totiž odnesl sedm cen Goya, což je španělská obdoba Českého lva. A zasloužil si je.

Samotná zápletka je ve své jednoduchosti geniální. Umístěte jednoho klaďáka do budovy plné padouchů a máte o napětí postaráno. V případě Cely 211 však žádné béčko nečekejte. Tohle je poctivé a dobře napsané drama s nejednoznačnými postavami, kdy jsou svině na obou stranách barikády a zároveň ne každý je takový hajzl, jak se na první pohled zdá. Sám Juan moc dobře ví, že když jednou špatně zareaguje, skončí jako rukojmí. Pokud bude mít kliku. A tak lže, mluví, přetvařuje se a snaží se na sebe neupozorňovat. Zároveň ale musí držet rozjeté vězně na uzdě a zajistit, aby neudělali žádnou hovadinu, jako je třeba podříznutí rukojmích. V tom případě by totiž do kriminálu naběhla policejní jednotka, kterou by osud jednoho zapomenutého bachaře moc nezajímal. A zjišťuje, že ne všichni vězni jsou jen monstra, která patří za mříže.

Cela 211 hodně těží z originální zápletky, dobrých dialogů, zajímavých charakterů a vynikajících herců. Hlavní hrdina je sice tak trochu posera, ale chová se uvěřitelně a i v okamžiku, kdy musí během několika vteřin přepnout z módu "ten tichý vzadu" na "poteč krev a ta moje to nebude", mu budete všechno věřit. Ještě zajímavější je však postava vraha a vůdce vzpoury Malamadreho. Tomu je jedno, jak to celé dopadne, protože už si něčím podobným prošel. Dobře ví, že se z vězení nedostane živý a že buď skončí s kulkou v hlavě teď, nebo zemře stářím na své cele. Tak proč si trochu neužít a nedonutit bachaře a vedení věznice k nějakým těm ústupkům, jež by vězňům usnadnily život? Luis Tosar, kterého si můžete pamatovat jako hlavního záporáka z Miami Vice, má charisma přirozeného vůdce a kdyby vám někdo jako on řekl, abyste šli do sprch zmlátit zajatého bachaře, šli byste bez keců. Jde z něho strach, ale rozhodně to není typický zlý filmový mukl.

Problém, tedy alespoň pro mě, je fakt, že Cela 211 je velmi neosobní. Krom Juana a Malamadreho se o nikom nic moc nedozvíme a nemusíme se tak o hrdiny bát. Chybí tu trochu vyostřenější emoce (a prostor pro ně tu přitom byl) a možná, že by se vyplatilo malinko ubrat na snaze být realistický a přidat trochu toho filmového napětí. Bezpochyby se však najdou diváci, kterým právě tenhle styl bude naprosto vyhovovat. Celu 211 by ale měli zkusit všichni. Je to zatraceně zajímavá podívaná.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - španělsky, česky
Titulky: české
K mání od: 12. 10. 2010
Cena: 49,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace