Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bardo, falešná kronika několika pravd | Bardo | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 04.11.2022
CZ premiéra: 16.12.2022
režie: Alejandro González Iñárritu
hrají: Daniel Giménez Cacho, Griselda Siciliani, Ximena Lamadrid, Andrés Almeida, Ruben Zamora

Bardo, falešná kronika několika pravd: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Cival byl minule přísnej, za mě jsou ale oba trailery na Iñárrituovu novinku velmi fajn až super, přičemž ale nutno říct, že za to může především jejich videoklipovitost. Podle mě přilepit to takhle k nějakému tříminutovému songu od Muse nebo jiné kapely co je zrovna in a její hudba nenutí lidi propichovat si ušní bubínky, tak se o tom mluví a píše a režisér je zase jednou za frajera. Jako tříhodinový film už bohužel Bardo takové fanfáry nesklízí, a soudě dle těch výstředních a nesourodých výjevů s rádoby zadumanými výrazy a hlubokými frázemi vlastně tuším proč. Režisér si zkrátka bez producentského dohledu na Netflixu natočil předraženou honipéřinu, kde vyniká forma, ale zaniká všechno ostatní. Taková Marilyn, akorát bez smyslné Any de Armas a pro ještě užší cílovku (kolik lidí asi bude chápat téma mexického imigrantství?). Tak snad se bude jednat o ojedinělý úlet a režisérův příští kousek už bude zase o něco přístupnější.

Bardo, falešná kronika několika pravd: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jsem velký ctitel Iñárrituova Birdmana a přeju mu veškeré oscarové fanfáry. Je to formálně dokonalá a významově komplexní podívaná. A přesto mě trailer (i festivalové ohlasy) na Iñárrituovu novinku vyloženě děsí, protože to vypadá na extrémní honipéřinu. Už jenom koncept filmu, kde slavný filmař vypráví o svém alter egu, s hercem stylizovaným do podoby sebe samého, a zároveň mluví o historii, migrantech, ženách, radostech světských i nadopozemských, to mi přijde jako projev extrémní nabubřelosti, až... až mě vůbec nepřekvapuje, že bude film uveden právě na Netflixu. V širých streamovacích pláních, kde není žádná dramaturgická kontrola, ale přitom je dost peněz na monstrózní davové scény, může vzniknout opravdový autorský opus. Anebo do sebe zahleděná masturbace, po níž si u Iñárrita pomyslíte, že ho oscarový sukces s Birdmanem a Revenantem fakt sejmul a naplnil příliš velkou pýchou. Ale... třeba jsou ty první dojmy liché a bude to další šleha. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace