Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Alexander Veliký | Alexander | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.11.2004
CZ premiéra: 13.01.2005
režie: Oliver Stone
hrají: Colin Farrell, Angelina Jolie, Anthony Hopkins...

Alexander Veliký: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trailer na napjatě očekáváný historický snímek sází v podstatě na klasický blockbusterový střih. Začíná poklidným hlasem v pozadí, který jen jakoby mimochodem komentuje plynoucí obrazy a v okamžiku, kdy do nebe vyletí salva neomylných projektilů, následuje neúprosný buben a stmívačka. Pak něco z příběhu, něco z herců, sem tam detail na Farrella, bitevní scénu a jedeme do finale – tempo graduje, chorály přidávají na naléhavosti a pak už zbývá jen uvést měsíc premiéry. Ozkoušená osnova zabírá na diváka i tentokrát – po posledním záběru se dostaví ono příjemné zamrazení v zádech a ruka znovu smátrá po tlačítku play. Colin Farrell svým příčeskem shazuje auru věčného frajírka a drsňáka, Angelina Jolie je se svým přízvukem zase jednou k sežrání a Oliver Stone překvapuje rozmáchlostí davových scén. I když, jak už dnes moc dobře víme, vyplatí se být malinko rezervovaný – Trója ve svých ukázkach take naslibovala hory doly a výsledek nebyl úplně košer. A toho se take týká v podstatě jediný problem, který s touhle ukázkou mám: Přes všechná fešná pozlátka, zesílené hrdinské výkřiky, pobíhající vojáky a cool bojového slona mám pocit, že nás čeká úplně jiný film, než ten, který se nám tvůrci s urputnou snahou snaží touto cestou předeslat. Nic to však nemění na faktu, že tenhle trailer funguje na výbornou a ty dvě minutky si pořádně užijete.

Alexander Veliký: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

První trailer je trochu nesmělý, tvůrci evidentně nechtějí všechno odhalit na jeden zátah a do listopadu je ještě daleko. Potěším zřejmě odpůrce Farrellovy zlaté kštice (vypadá s ní tak trochu jako klon Brada Pitta), protože Alexandr ve většině ukázky nosí helmu, která vlasy dokonale zakrývá. Ale konec s kadeřnickou vložkou - je třeba podotknout, že onen malý rozpočet není nikde vidět. Davy lidí jsou veliké, bitevní pole nezeje prázdnotou a Stone si vypomáhá nádhernými exteriéry. Takže zatím spokojenost - s tím málem, co jsme dostali a co místy připomíná Gladiátora (neberte to jako laciné srovnávání, ale připadá mi, že většina těchto historických snímků nabídne v ukázkách stejnou masáž soubojů, památných hlášek a záběrů na slavící/truchlící davy - je to kombinace, která funguje a která žene lidi do kin. Tak proč něco měnit?), ale uchlácholit se nenechám - Stoneův styl se musí někde projevit, možná to nebude v minutu a půl dlouhém traileru, ale kdo po téhle ukázce čeká akční masáž právě ala Gladiátor, mohl by se v kině setsakramenstky divit. ;)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace