Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Temný obraz | A Scanner Darkly | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.07.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Richard Linklater
hrají: Keanu Reeves, Winona Ryder, Woody Harrelson...

Temný obraz: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Asi žádné jiné dva trailery v rámci jednoho profilu u nás na MovieZone nemají mezi sebou tak velké časové rozpětí. První nástin tajuplného projektu Richarda Linklatera vyšel, světe div se, téměř na den před rokem. Může to být nějaké divné znamení (dneska je v módě zahalovat projekty mysteriózními závoji), ale pravděpodobně je to jen zatracená náhoda a varovný signál, že už se konečně můžeme připravovat na premiéru (ta se po pár čachrech ustálila na 21. červenci). Co se od minule změnilo? Začínáme prakticky stejným rozjezdem, dál už je ale všechno zcela jinak. Zatímco prvně šlo spíše o prosté zarytí se do podvědomí, přednesení jmen všech, kdo se na projektu podílí a hodně se sázelo na to, že budu všichni vyplesknutí z použité technologie, teď už se vše bere jako hotová věc a ona vizuální kouzla plní funkci jen jakéhosi příjemného dochucovadla pro ilustrovaný příběh. Ten v sobě ohledně techniky a vývoje opět nezapře typicky filmového Dicka, zbylo však místo i na civilní rovinu, která postrádá jakékoliv indicie budoucího času (večer před domem s kámoši) a rozmělňuje jinak striktně depresivní podtón, poctivě se na vás linoucí z každičkého bajtu. Ještě pořád nevím, co si o Scanner Darkly vlastně myslet, ale právě teď mě rozhodně dost zajímá a prahnu po tom ho vidět. A vy zatím rozhodně stahujte, takový trailer se jen tak nevidí… S desítkou různých hudebních motivů, nervózně roztěkaný, přitom perfektně soudržný; Vizuálně nabitý, tématicky zajímavý. Po delší době kousek, ze kterého mám opravdu radost.

Temný obraz: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Scanner Darkly má ale mnohem realističtější a uhlazenější animaci než Linklaterův předchozí počin. Jeho obsazení a námět z něj dělá dost exkluzivní látku, přičemž animovaná verze dovoluje tvůrcům, aby se drželi předlohy hodně těsně a vymysleli si nejrůznější blbosti, které by jim těsný rozpočet odepřel. Až uvidíte první záběry, budete si muset zvykat, protože jakkoliv vypadá v mých očích Scanner Darkly přirozeněji než Polarní express, je to hodně velká exotika. Z traileru taky vykoukáte, že Linklater si předlohu trochu upravil a posunul k filozofičtějšímu podtextu, některé věci v podání CELL animace však vypadají dokonale, třeba maskovací oblek (ona rušička), který Arctor jako agent dostane. Věřím, že se Linklater vyřádí i na drogových stavech, v minutovém traileru se na tyhle vypečenosti nedostalo, dozvíte se prakticky jen to, že Keanu Reevesovi to sluší i v animované podobě a že se obě Bobovy hemisféry mezi sebou hádají... Je celkem jisté, že tenhle projekt neosloví tolik lidí jako jiné Reevesovy trháky (a trháky obecně), takže musíme doufat, že se tohohle Dicka jednou dočkáme i u nás.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace