Ztracené město

The Lost City

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Ztracené město

Ztracené město /2006

Režie: Andy Garcia

Hrají: Andy Garcia, Bill Murray, Nestor Carbonell, Dustin Hoffman

Česká premiéra: 17.8.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 14.11.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ztracené město

Představitel drsných chlapíků se připojil k dlouhé řadě herců, kteří se na svět chtějí dívat z opačné strany kamery. Oproti z názvu předpokládanému záběru filmu se nepodíváme do egyptské pouště ani peruánské džungle, ale na Kubu. V kubánské Havaně se totiž Garcia pod jménem Andres Arturo Garcia Menendez roku 1956 narodil... a holt nemůže jinak, než o tomhle přízračném městě, kde dodnes jezdí padesát let staré Fordky a Buicky a rozpadávají se (kdysi) bílé koloniální paláce, natočit film. Děj je zasazen do roku 1953, kdy na Kubě vládne diktátor Fulgencio Batista, avšak od kasáren Moncada už věje jiný vítr. Vousáči Fidel Castro a budoucí popkulturní ikona Ernesto "Che" Guevara totiž burcují na poplach a chtějí na Kubě rozjet komunistický experiment. Hlavní hrdinou The Lost City je Fico Fellowe (Andy Garcia), který vlastní jeden z nestylovějších nočních klubů ve městě, El Tropico. Fellowe tuší, že nová vláda nebude soukromému podnikání ani svobodám nijak příznivě nakloněna a proto plánuje útěk na Floridu. Před tím se však musí postarat o rodinu a své srdeční záležitosti. Celou společenskou proměnu z povzdálí sleduje tajemný spisovatel (Bill Murray). Do našich luhů a hájů tento film zavítá v květnu 2006 - na nosiči DVD.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Ztracené město

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Ztracené město

Je pravdou, že Andy Garcia odjakživa býval hvězdou nižší svítivosti, jejíž jméno se lépe vyjímá ve společenských měsíčnících (které si dodnes neodpouštějí srovnávací fráze s Al Pacinem), ale do kina davy nepřiláká. Vždy bude spíše zasloužilým umělcem než opravdovým komerčním tahákem – a to platí i o jeho režijním debutu Ztracené město, o jehož realizaci snil dlouhých 16 let. Není to ani tak tím, že obsazením sebe sama do hlavní role zastiňuje místo pro jiného herce, jehož jméno by ve filmovýc...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ztracené město


DVD a Blu-ray filmu Ztracené město

Zatím nevyšlo.


Související články

15.10.2016 12:00 Co odhalil poslední trailer Rogue One: Star Wars Story? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
11.10.2016 13:00 Dory má miliardu, u Disneyho se zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
6.10.2016 18:13 Filmový Batman má název Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
4.10.2016 09:42 Mel Gibson znovu akční Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
29.8.2016 16:58 Smrt ve tmě je jedním z hororů roku! Padl i Joker Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.