Zóna smrti

Sha Po Lang

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Zóna smrti

Zóna smrti /2005

Režie: Wilson Yip

Hrají: Donnie Yen, Sammo Hung, Simon Yam, Wu Jing

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 29.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Zóna smrti

Hongkongská kinematografie si posledních pár let až trestuhodně nechávala prášit na to, co jí proslavilo v západní světě. Akční hvězdy hromadně emigrovaly do Hollywoodu a dlouhodobá krize způsobená piráty a odklonem od osvědčených témat vykonala své. Hong Kong teď ovládly gangsterky a popíkové hvězdy, kung-fu putovalo hezky do skříně. Každý kostlivec ale musí dřív nebo později vypadnout a tak si veteráni dali sraz a po zhlédnutí Ong-Baku se rozhodli, že toho bohdá nebude, aby se klidili z cesty thajským tornádům. Donnie Yen měl ještě pořád něco v nohách a mladíček Wu Jing neměl do čeho píchnout, takže přibrali do party veterána Sammo Hunga a Simona Yama, který je ochoten hrát v čemkoliv (a to myslím doslova ;) a nechali si ušít gangsterku na míru, tak aby se do ní krom Triád, podvodů a šimravé noirové atmosféry vešlo i pár nekonvenčních soubojů, při kterých bude filmový fanoušek chroptět blahem... Sha Po Lang je milým důkazem toho, že rčení "jak řekli, tak udělali" ještě pořád občas funguje. Na ploše jedné noci budete svědky strhujícího příběhu, který sice mnohdy až příliš brnká na emoce (aby zakryl svojí jednoduchost), ale zvládá uspokojit jak náročnější diváky, tak slintající individua, která se nemohou dočkat, až se do sebe klíčoví hráči téhle show pustí. Když totiž postavíte před kameru Sammo Hunga, Donnieho Yena a Wu Jinga, tj. tři klíčové hráče tří různých generací, zákonitě čekáte peklo na zemi.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Zóna smrti

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Zóna smrti

V jiné recenzi si můžete přečíst moje relativní zklamání z Tom Yum Goong, tady se ale bude oslavovat. Když jsem na začátku roku slyšel ódy na Sha Po Lang a hlášky o tom, že akční scény jsou ráznou odpovědí na Ong-Bak, bral jsem to s notnou rezervou. Přeci jenom měl choreo na svědomí Donnie a režíroval Wilson Yip, od kterého jsem znal jen podprůměrné Skyline Cruisers. Jenže pak přišel Unleashed a ukázalo se, že všechny postihla touha dokázat celému světu, že hongkongská choreografie neumřela,...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Zóna smrti

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Zóna smrti

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 12:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
5.1.2017 19:00 Co se bude dít s princeznou Leiou? Rubrika: Novinky Diskuze: 48 příspěvků
4.1.2017 00:45 10 věcí, které nejspíš nevíte o Rogue One: Star Wars Story Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.