Zlatý kompas

The Golden Compass

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (139)
Plakát k filmu Zlatý kompas

Zlatý kompas /2007

Režie: Chris Weitz

Hrají: Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green, Dakota Blue Richards, Ian McShane

Česká premiéra: 13.12.2007

USA premiéra: 7.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Zlatý kompas

Krom comicsových filmů a sportovních dramat vládnou (respektive brzy budou vládnout) kinům fantasy příběhy. Peter Jackson, který začínal s rodinnou kamerou, několika kamarády, motorovou pilou a dětinskou hravostí, dokázal udělat z „nezfilmovatelného“ Pána prstenů továrnu na dolary i na Oscary. A z Jacksonova dortu si chce ukrojit každé studio. Letos se na nás tedy vrhnou digitální draci a neschopní začínající herci, na jaře se dva fakani ztratí v lese a vymyslí si vlastní kouzelnou zem a příští zimu se vydáme do podivného alternativního světa. V něm se malá holčička jménem Lyra musí vydat na cestu na daleký a nebezpečný sever, kde se zlá čarodějka pokouší provádět na dětech svoje šílené experimenty. Cestou jí čeká mnoho nebezpečí a útrap, ale potká i nové přátele a nepřátele. A ne všichni budou lidského původu. Ještěže bude mít k ruce kouzelný zlatý kompas, který dokáže odpovědět i na tu nejzáludnější otázku. Člověk ale musí umět naslouchat. Fantaskní příběh z pera Philipa Pullmana u nás vyšel pod názvem Světla severu a řadí se k tomu nejlepšímu, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. Filmovou verzi by měl na plátno přenést zkušený všeuměl Chris Weitz (Prci, prci, prcičky, ale i Jak na věc) a krom populární předlohy se bude moci opřít i o velmi hvězdné obsazení v čele se záporačkou Nicole Kidman. Že by konečně fantasy, ve kterém kvalitní herci nebudou dělat přehrávajícím dětem pouhé křoví? Doufejme, že ano a že znovuoživení filmové fantasy neskončí s Eragonem. Byla by to škoda.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Zlatý kompas


Recenze filmu Zlatý kompas

Dívenka s krásným jménem Lyra Belacqua nedávala ve skautech pozor. Na orientaci v přírodě jí nestačí lišejníky nebo sklon mraveniště. Potřebuje buzolu nebo radši rovnou kompas. Zlatý kompas! Chytrá věcička, která vám zodpoví každou otázku a ukáže vám směr pro největší dobrodružství od dob Cheech & Chong's Up in Smoke, měla nastartovat novou fantasy trilogii. Zatím ale přinesla jen problémy – s čestnou výjimkou bitky ledních medvědů. Kopálisti a hokejisti po namáhavém utkání vždycky připomenou...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Zlatý kompas


DVD a Blu-ray filmu Zlatý kompas

Zatím nevyšlo.


Související články

15.3.2017 17:00 Téma: 10 důvodů, proč se těšit na další Rychle a zběsile Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
14.3.2017 13:00 Kdo natočí druhého Supermana? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
11.3.2017 02:00 Deadpool má novou parťačku Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
24.11.2016 09:18 Kdy dorazí hity budoucnosti? Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.