Život

Life

Plakát k filmu Život

Život /2017

Režie: Daniel Espinosa

Hrají: Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson, Jake Gyllenhaal, Hiroyuki Sanada, Ariyon Bakare

Česká premiéra: 23.3.2017

USA premiéra: 24.3.2017

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (40)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (9)

Necenzurovaný trailer

Život: Necenzurovaný trailer Život: Necenzurovaný trailer Život: Necenzurovaný trailer

Trochu mě začíná mrzet, že dostane Život od Vetřelce takovou finanční nakládačku. V trailerové urputnosti totiž jasně vede, i když mu samozřejmě chybí jakákoliv originalita. Tvůrci prostě sázejí na známé herce, razanci a údernost. A znovu to funguje, přestože se z netradičního konceptu dalo vytřískat ještě víc. Ano, přihodil bych pár záběrů z ranku "žraní myši", aby se Život zahryhnul pod kůži na úplné maximum. I v téhle podobě se ale jedná o trefu, která vás na ploše 90 sekund prostě nenechá vydechnout.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (47)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (13)

Trailer

Život: Trailer Život: Trailer Život: Trailer

Hmmm.... wow? Před pár dny jsem nadával na to, že Život vypadá jako kopírka Vetřelce a že potřebuje dupnout na plyn. Výsledek? Nový, strašně nářezový trailer, který tenhle biják posouvá z béčkového stínu směrem k Sunshine. Ano, v úvodu se bezostyšně krade Spirit in the Sky ze Strážců Galaxie. Tohle budování nálady ale funguje (Reynolds navíc hláškuje podobně jako Evans u Boylea) a krásně se prolne do boje o holý život - a jen tak mimochodem i osud celé Země. Život tak z komorní vybíjené graduje k plnotučné žánrovce, jíž táhne schopné obsazení i šikovná kamera. A i když má tenhle trailer jednu zásadní vadu (= vykecal většinu filmu), úplně jeho nasazení chápu a musím mu vyseknout pětihvězdičkovou poklonu.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (43)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (9)

Super Bowl Spot

Život: Super Bowl Spot Život: Super Bowl Spot Život: Super Bowl Spot

Vypadá to jako... hrozná kopírka Vetřelce? Nepochybuju o tom, že má Život v rukávu pár trumfů a že je kampaň "prometheovsky" vystavěná záměrně. I přes kupu známých tváří tu ale pořád nevidím nějaký zásadní háček. Jasně, bude to slušně natočená žánrovka, která asi nemá moc velké ambice. V dnešní době mi to ale přijde nějak málo, i vzhledem k obsazení a tomu, že se blíží Vetřelec: Covenant. Ridley do toho už v první upoutávce řeže jako pominutý, zatímco je Život na třech a víc než "mohlo by to být ok" se mi do hlavy nedere. Snad se to ještě něčím vyhrotí, jinak se bojím, že Reynoldse s Gyllenhaalem moc spokojenosti nečeká.


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (40)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (4)

International Trailer

Život: International Trailer Život: International Trailer Život: International Trailer

Tak vám vlastně nevím, jestli to bude dobrej film, nebo ne. Ještě jsem se nerozhodl, což se mi stává naproosto výjimečně... takže psaní recenze tentokrát musíme nechat až po premiéře. No co, stane se. A dává to smysl zrovna u projektu, který je skvěle obsazený a řemeslně přesvědčivě podaný, jeho prodloužená upoutávka na standardní dvě a půl minuty má hodně solidní atmosféru a celé to zavání slušným sci-fi napínákem z vesmíru, ále... jako by ho někdo poslepoval ze spousty jiných předobrazů. Z Vetřelce, Gravitace, Promethea i Sunshine (včetně importu jedné z postav), ivšem aniž by v ukázkách přesvědčil, že má i něco kulervoucího ze své vlastní zahrádky. I v táhlejším vnadidlu to nicméně láká a vzbuzuje naděje, tak se nechme překvapit.

 


Hodnocení redakce:
Hodnocení čtenářů: (55)
Moje hodnocení:

Hodnotit můžete až po přihlášení.

Diskuze (12)

Teaser

Život: Teaser Život: Teaser Život: Teaser

Vizuálně to vypadá parádně, herecky ještě lépe, ale něco mi tam chybí. Ačkoliv se Life tváří jako velké vesmírné drama, ta zápletka mi bohužel až příliš připomíná zoufale béčkové Poslední dny na Marsu a sám režisér Espinosa zatím nejspíš nikoho nepřesvědčil, že patří k hollywoodské elitě. Materiál trailer prodává velmi dobře i přes to, že je tu vidět inspirace staršími i novějšími vesmírnými kousky, ale bohužel z toho necítím dostatečné napětí na to, abych se začal těšit na strhující thriller a nevidím tam ani nic, co by naznačovalo, že se z Life vyklube podívaná pro přemýšlivější diváky. Zatím jsme jen na povrchu. Ten vypadá víc než slušně, ale doufám, že před premiérou ještě dostaneme nějakou  upoutávku, díky níž Life získá víc vlastní ksicht. Na poprvé dobré, ale jednoduše čekám víc.   


© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.