Země mrtvých

Land of the Dead

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Země mrtvých

Země mrtvých /2005

Režie: George A. Romero

Hrají: Boyd Banks, Dennis Hopper, John Leguizamo

Česká premiéra: 17.11.2005

USA premiéra: 24.6.2005

Na DVD od: 7.6.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Země mrtvých

Taky máte pocit, že v poslední době zavadíte o zombie téměř na každém rohu? Slyšíte nadšené překřikování patnáctiletých teenagerů, jež se hádají, který herec ustřelil které zombii efektivněji nohu/hlavu/prst? Od jisté doby jsou prostě všichni v obraze a zombie jim přijdou cool. Všechno to po letech začal Danny Boyle se svými 28 dny poté, úspěšně na něj navázal Zack Snyder s Úsvitem mrtvých, Edgar Wright se Soumrakem mrtvých a neúspěšně loser Uwe Boll (mimochodem, viděli jste tyto stránky? ;) s House of the Dead a protože se zdálo, že zombie horor má po letech opět na růžích ustláno (tedy lidé panicky nepobíhají kolem, když ho vidí ;), přišel čas, aby se na scénu vrátil ten, který v roce 1968 celou mánii odstartoval. Ano, ano, mluvíme o velkém Georgeovi A. Romerovi. Romero nestál za kamerou celých 12 let, to mu však nebránilo, aby vymámil z důvěřivých producentů 15 milionů dolarů, zaplatil si za ně pár hvězd (Dennis Hopper, John Leguizamo...) a jal se točit zombie nářez podle tradičních pravidel žánru v moderním přelivu, který diktují současné trendy. A jak moc zamotaný tenhle příběh bude? Snad se ani neptejte... ;). Nemrtví se stali běžnou součástí společnosti a místo toho, aby je živí zabíjeli, postavili si kolem svých měst obrovské zdi a tupá stvoření s myšlenkovými pochody měsíc starého závitku v rosolu se k nim jednoduše nedostanou. Život je zajetý v normálních kolejích a dlouho se o ně nikdo nestará... jenže oni nespí. A nejen, že nespí, dokonce se vyvíjejí. Jsou silnější a na živé mají větší chuť než kdy předtím. Do terénu je tedy vyslán zvláštní tým největší bouchačů, které města znají a pište si, že mluvit za ně budou především zbraně. Zombies dostanou opět jednou pořádně na frak!

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Země mrtvých

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Země mrtvých

V roce 1968 se George A. Romero vytasil s dnes už klasickou exkurzí mezi hladové nemrtvé svým debutem Noc oživlých mrtvol, který se dočkal jak nadšených ovací, tak i dvou pokračování. Postupem času se do jeho filmů začaly vkrádat sociální satiry a jiné hluboké myšlenky a pohledné řezničiny se začaly měnit v nudu. Divácký zájem upadal, tak filmy o zombies točit přestal. Pár let bylo ticho a pak přišel Danny Boyle. A když se ukázalo, že zombie žánr už je zase v oblibě a Zack Snyder natočil „rem...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Země mrtvých


DVD a Blu-ray filmu Země mrtvých

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 12:38 Víkendový výplach #390 o Oscarech a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.2.2017 15:00 NEJ roku 2016: Vaše volba Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
12.2.2017 21:05 Batman přečůral Padesát odstínů, John Wick slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
10.2.2017 16:45 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.