Zelená zóna

Green Zone

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (13)
Plakát k filmu Zelená zóna

Zelená zóna /2009

Režie: Paul Greengrass

Hrají: Matt Damon, Jason Isaacs, Brendan Gleeson, Greg Kinnear, Amy Ryan

Česká premiéra: 3.6.2010

USA premiéra: 12.3.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Zelená zóna

V kostce: "Skupina vojáků je vyslána do Iráku, aby našla sklad s ukrytými zbraněmi, ten je však prázdný. Co shnilého se skrývá ve vládních kruzích a proč informátor americké armády záměrně lže? Jeden muž se snaží celé záhadě přijít na kloub na vlastní pěst... Pokud to vezmeme z druhé stránky a bez dějových příkras: Matt Damon se prohání ulicemi Iráku se zbraní v ruce pod taktovkou Paula Greengrasse a šlape jim to jako obvykle. Zní to jako něco, co nechcete vidět?"

Galerie obrázků filmu Zelená zóna


Recenze filmu Zelená zóna

Už je tomu nějaký pátek, kdy se Jason Bourne proháněl našimi kiny jako nezastavitelná mašina na zabíjení s jediným cílem – najít svou minulost a zabít všechny, kteří mu v tom zabrání. Doug Liman ho tenkrát slušně nastartoval, ale až Paul Greengrass z něj udělal absolutního hrdinu uplynulé desetiletky. Ptát se dnes, jestli opakovaná spolupráce obou posledně jmenovaných bude záživná, je jako ptát se, jestli jablko bude chutnat zase jako jablko. Možná to bude jiná odrůda, ale vždycky to bude šťa...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Zelená zóna


DVD a Blu-ray filmu Zelená zóna

Zatím nevyšlo.


Související články

24.2.2017 10:14 Batman má režiséra i parťáka Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
13.2.2017 10:23 Halloween se vrací Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
13.1.2017 17:00 Nový Green Lantern má scenáristy Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
10.1.2017 10:05 Gangsterská rodinná jízda Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
3.12.2016 12:00 Aquaman dorazí později Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Paul Greengrass se během pouhých tří filmů stal jedním z nejzajímavějších hollywoodských režisérů. Po dvou dílech série o Jasonu Bourneovi se ale tentokrát vydává to trošku jiných vod. Green Zone by mělo být válečné drama o dvojici agentů CIA, kteří mají za úkol v Iráku hledat zbraně hromadného ničení. Jejich společníkem je navíc i významný americký novinář, jenž po dlouhých týdnech zjišťuje, že celá situace v Iráku působí na člověka poněkud jinak, když je přímo uprostřed dění. Scénář Green Zone napsal Brian Helgeland, tvůrce Odplaty a L. A. přísně tajné, podle knihy Rajiva Chandrasekarana, který si podobné věci prožil na vlastní kůži. Paul Greengrass už v Letu 93 ukázal, že politických a kontroverzních témat se nebojí a s jeho osobitým režijním stylem můžeme počítat rozhodně s něčím lepším, než jenom s průměrnou detektivkou ze současného Iráku. Režisér již potřetí spojí síly s Mattem Damonem, ale sehnal si i další poměrně zajímavé herce. V loňském roce ale s podobně tématicky laděným Královstvím Peter Berg komerčně poněkud narazil, tak uvidíme, jestli se tenhle fakt nepromítne i do Green Zone.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.