Záchranáři

The Guardian

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Záchranáři

Záchranáři /2006

Režie: Andrew Davis

Hrají: Kevin Costner, Ashton Kutcher, Neal McDonough, Melissa Sagemiller

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 29.9.2006

Na DVD od: 12.9.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Záchranáři

Kevin Costner na to pořád má. Tvrdí to Andrew Davis, slušný akční řemeslník (Přepadení v Pacifiku, Uprchlík), i dnes si stále držící auru schopného režiséra, ochotného vymáčknout své herce až na dno. A na co že to Costner má? Na fyzicky náročnou roli záchranáře Bena Randalla, který spolu s Ashtonem Kutcherem (ano, pokud se tenhle rok bude udělovat cena za nejdivnější buddies, tihle dva jsou horkými adepty ;) alias Jakem Fischerem dnes a denně nasazuje život v souladu s heslem „aby ostatní mohli žít“. Než se ale tihle dva potkali, musela Costnerova postava projít klasickou procedurou záchranářského odpadlíka, kterému osud přes všechny nabyté schopnosti a instinkty nepřál. Na jedné akci přišel Randall o celou svou jednotku a bylo jasné, že pokud se s tím někdy vyrovná, do terénu už ho nikdo nedostane. Stejně tak je jasné, že tohle klišé bude porušeno… pochopí to zhruba rok po tom, co přijme místo trenéra v elitním výcvikovém centru pro ty potenciálně nejlepší záchranáře z nejlepších. Právě zde potkává mladého Jakea, přehnaně namachrovaného sportovce, jehož ego se nepohodne s nikým, kdo se poslušně nesměje jeho trapným vtipům nebo mu obdivně neokukuje bicepsy. Ano, tipujete správně, Randall je tím vyvoleným, kdo se tuhle bariéru pokusí překročit paralelně se zaváděním neortodoxních metod na škole, která se odjakživa honosila smyslem pro dodržování zavedených pravidel. Střet je evidentní, ale jak už bylo řečeno, tihle dva si k sobě cestu najdou a pochopí, že táhnout za stejný konec lana je stokrát užitečnější než si dávat plesnivá rajčata do bot… Tak co vy na to? Mohla by z toho vykouknout příjemně oldschoolová zábava a to i navzdory plakátu, který mě zase takhle jednou v noci příjemně rozesmál. Doufejme, že jde pouze o fanart, protože taková přehlídka nevkusu asi do kin moc lidí nenaláká ;). Tak uvidíme... Davisovi přece jen pořád podvědomě věřím.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Záchranáři

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Záchranáři

Časy, kdy Kevin Costner platil za hvězdu první velikosti a lákal diváky na Krále zbojníků Robina Hooda, jsou už bohužel dávno pryč. Naštěstí i období, které vyplnily filmy jako Postman - Posel budoucnosti nebo 3 000 mil na útěku jsou už také minulostí. V poslední době to vypadá, že si Costner vybírá filmy, které když už nejsou nadprůměrné, tak mu dají alespoň dost prostoru k tomu, aby bývalým fanouškům ukázal, že ještě není na odpis. The Guardian ho měl vrátit zpátky do první ligy, ale bohuže...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Záchranáři


DVD a Blu-ray filmu Záchranáři

Zatím nevyšlo.


Související články

24.12.2016 01:28 Carrie Fisher bojuje o život Rubrika: Novinky Diskuze: 46 příspěvků
14.11.2016 11:30 První reakce: Fantastická zvířata a kde je najít Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
5.2.2015 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
3.2.2015 17:00 Téma: 5 nejvýraznějších filmů letošního Sundance Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
11.8.2014 00:42 Bay znovu boduje: Z Želv ninja je obrovský hit! Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.