X-Men: Poslední vzdor

X-Men: The Last Stand

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu X-Men: Poslední vzdor

X-Men: Poslední vzdor /2006

Režie: Brett Ratner

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Ian McKellen, Halle Berry, Vinnie Jones

Česká premiéra: 25.5.2006

USA premiéra: 26.5.2006

Na DVD od: 11.12.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu X-Men: Poslední vzdor

S třetím dílem X-Menů se do hlavy počestných filmových fanoušků hrne nečekaně mnoho dilemat. Jedničkou a dvojkou se Bryanu Singerovi podařilo redefinovat žánr, posunout ho blíž akčnímu dramatu s uvěřitelnými postavami (nikoliv však na úkor předlohy) a zahájit tak revoluci comicsových filmů. Jenže ten šmejd teď zradil nejslavnější týmovku, kvůli maníkovi v pláštěnce, co trpí dušínovským komplexem. A studia se rozhodla udusit rozpínající se žánr několika přesně mířenými ranami.

Ta první přišla už letos, když nám Tim Story předvedl, jak má vypadat filmový comics zbavený rozumu, stylu, dobrých hlášek a nabroušené akce, ta druhá by nás mohla čekat už v květnu 2006. Na režijní post totiž po Singerovi přichází Brett Ratner. Ne že bych snad proti režisérovi Křižovatek smrti něco měl, ale vysokorozpočtová comicsová sranda, stavící krom postav též na výpravnosti a kvalitě triků, by mohla být pro talentovaného maníka z Miami trochu velkým soustem. Ale k čertu s pochybami, i snažení Mikea Newella na čtvrtém Potterovi vypadá slibně, zkusme dát Ratnerovi šanci. Za ty průměrné juchanice s Chanem a Tuckerem si jí zaslouží.

A o čem třetí X-Meni budou? Podle scenáristy Simona Kinberga se můžeme těšit na mnohem větší měřítko, než v případě prvních dvou dílů, ostatně na scéně se krom starého známého Magneta, který otravuje X-Menům život už od nepaměti, objeví i nejsilnější protivník ze všech - Juggernaut (Vinnie Jones), hodně flexibilní a takřka nezničitelný mutant. Nesmíme zapomínat ani na Jean Grey, jejíž osudy zdaleka neskončily pod protrženou přehradou na konci druhého dílu. Všichni mutanti se ale tentokrát budou muset mít na pozoru před vědkyní, která přijde na způsob, jakým by se mutace daly "léčit". A ta normální část lidstva (popř. vláda Spojených států) jako obvykle zkusí cokoliv, jen aby se mutantů zbavila. Herecké obsazení se vrací v takřka kompletním složení, máme slíbeny úplně nové mutanty a za nějakých 120-130 milionů se to přeci nemůže pokazit. Doufejme.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu X-Men: Poslední vzdor

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu X-Men: Poslední vzdor

Tak a máme to za sebou. Závěrečné titulky jednoho z potenciálních vrcholů letní sezóny odezněly do tmy a nastal čas na zadumané rozjímání. Upřímně pochybuji, že by někdo z vás okamžitě nesjel dolů k hvězdičkovému hodnocení a proto vás chci hned na úvod požádat, abyste přestali s naštvaným lamentováním a dočetli text až do konce. Vše bude záhy osvětleno ;). Nuže, noví X-Meni jsou… „překvapivě“ zcela jiní. Brett Ratner není Bryan Singer, stejně jako Jonathan Mostow není James Cameron. Přesto s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu X-Men: Poslední vzdor


DVD a Blu-ray filmu X-Men: Poslední vzdor

Zatím nevyšlo.


Související články

30.3.2017 09:49 Michael Bay a hon na narkobarona Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
15.3.2017 03:00 Chystá se další Matrix Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
14.3.2017 17:00 TZ recenze: The Grand Tour Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 274 příspěvků
12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.