World Trade Center

World Trade Center

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu World Trade Center

World Trade Center /2006

Režie: Oliver Stone

Hrají: Nicolas Cage, Maria Bello, Maggie Gyllenhaal, Jay Hernandez

Česká premiéra: 5.10.2006

USA premiéra: 11.8.2006

Na DVD od: 22.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu World Trade Center

Universalácký Let číslo 93 už nabíjí ostrými před premiérou, Paramount se naproti tomu může v klidu připravovat na řádný odpich propagační kampaně. Bojuje sice s nevýhodou druhého v pořadí (z níž mimo jiné přímo vyplývá, že případný finanční karambol prvního srazí i jeho „pokračovatele“), může však využít slavnějšího jména na režisérské stoličce. Oliver Stone není na rozdíl od Paula Greengrasse známý jen v úzkém kruhu filmových nadšenců, což každému z jeho rýpanců do amerického svědomí přináší s předstihem obrovskou pozornost médií i diváků. Nezaručuje se tím sice finanční sukces (vzpomeňte na ignororvaného Alexandra), ale pomáhá to minimálně vyrovnat síly s Letem 93. A není to jen v osobnosti Olivera Stonea, ale i v zásadně hvězdnějším hereckém obsazení – Stone pravděpodobně nepoběží Greengrassovskou uličkou hraného dokumentu bez hvězd, ale klasicky po hollywoodsku postaví jatka ve Dvojčatech na umění Cage, Marie Bello a hezkých tvářičkách Hernandeze a Maggie Gyllenhaal. Stoneův pohled na 11. září nepůjde na zkázu WTC od letadla, ale od země, kde se bude oprašovat hrdinství hasičů a záchranářů. Mj. podle skutečných „statečných srdcí“ policistů Johna McLoughlina a Willa Jimena se Stone zajímá o vyprošťování lidí z bortícího se Obchodního centra i o rozeklané rodiny obětí. Držme palce, ať se Stone nespokojí pouze s tradiční levicovou rétorikou útočící na krk amerických mocnářů a přispěje poctou velikostně úměrnou jeho jménu.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu World Trade Center

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu World Trade Center

11. září 2001. Čtyři unesená letadla se chystají zničit ikony odkazující k neotřesitelnému postavení Spojených států amerických v dnešním světě. Věže Světového obchodního centra to schytaly nejhůř a staly se symbolem zlomu v dalším vývoji celé zeměkoule. Řada z aktérů tehdejších událostí přežila, řada zahynula. Dva policisté William J. Jimeno a John McLoughlin měli to „štěstí“ být při tom a vrátit se domů s fungující tělesnou schránkou. Tohle je jejich příběh.... World Trade Center provází o...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu World Trade Center


DVD a Blu-ray filmu World Trade Center

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 21:00 Pokračování Avatara se znovu odkládá Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
1.1.2017 12:31 Víkendový výplach #382 o Willisovi a Zaklínačovi Rubrika: Novinky Diskuze: 96 příspěvků
16.10.2016 12:27 Víkendový výplach #371 o Star Wars a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
15.6.2016 09:00 Téma: Warcraft a Čína - lovestory na pokračování? Rubrika: Novinky Diskuze: 47 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.