Warholka

Factory Girl

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Warholka

Warholka /2006

Režie: George Hickenlooper

Hrají: Sienna Miller, Guy Pearce, Hayden Christensen, Jimmy Fallon, Sally Kirkland

Česká premiéra: 12.7.2007

USA premiéra: 2.2.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Warholka

Amerika 60. let je pro většinu z nás asi tolik známá, jako postup kalibrace hlavního pozorovacího zařízení v meteorologické stanici. Proto jsou tu čas od času hodní tvůrci z nezávislé scény (vedení pány Weinsteiny), aby vnesli trochu historie a umění do našich zaprášených poliček, kde se válí převážně akční blockbustery 90. let. Dnes se podíváme na postavu jménem Edie Sedgwick – kontroverzní ženštinu, která v polovině šedesátých let plnila titulní stránky časopisu Vogue, aby se plynule přesunula k alkoholu a drogám, které ji asi nejvíce křížily dráhu modelky, k níž byla předurčena. Nevadí. Zanedlouho potkala popkulturního antihrdinu Andyho Warhola a svět se znovu zatočil. Warhol z ní udělal svou oficiální múzu, zaplnil její podobiznou nespočet pláten a nasoukal ji i do některých svých filmů. Především s ní však trávil enormně času v bývalé továrně na klobouky (odtud název filmu), kterou proměnil na proslulé útočiště bohémů, feťáků a umělců na pokraji společnosti. Segdwick se poté uchýlila k Bobu Dylanovi a než zemřela s jednoduchou diagnózou „moc jsi chlastala, holka!“, stačila se ještě vdát… o tom všem už chtěl v roce 1980 vyprávět Warren Beaty, který koupil na tenhle příběh práva. K realizaci však nikdy nedošlo a tak se dočkáme až nyní pod režijní taktovkou u nás prakticky neznámého George Hickenloopera.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Warholka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Warholka

Z mé zkušenosti jsou širokou diváckou obcí nejvíce nadhodnocena dramata inspirovaná skutečnými událostmi, životopisy a filmy reflektující jiné umělecké dílo. Prožitek rozsáhlé skupiny lidí prohlubuje vědomí, že se to doopravdy stalo. Dojímají je vnitřní démoni lidí z masa a kostí, co navíc něco dokázali. Snadno je obalamutí pohyb kamery v navoněných artistních kulisách. Často jejich smysly ošálí mramorizace výjimečné osobnosti levitující ve výjimečném prostředí. Ač se Warholka odpichuje od sk...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Warholka

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Warholka

Zatím nevyšlo.


Související články

17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
12.10.2016 18:30 Na co do kina: 10 originálních říjnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
2.10.2016 22:56 Burton a Eva Green si podali (Wahl)Berga Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
23.5.2016 00:11 Angry Birds patří Amerika, svět X-Menům Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.