Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (63)
Plakát k filmu Wanted

Wanted /2008

Režie: Timur Bekmambetov

Hrají: James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman, Common, Marc Warren

Česká premiéra: 26.6.2008

USA premiéra: 27.6.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Wanted

V kostce: "Wesley Gibson byl nýmand. Pak ale potkal Angelinu Jolie, která ho naučila zabíjet lidi. A tak to dělá. Brutální akční jízda plná nekompromisního násilí, tvrďáckých hlášek, černého humoru a scén, které jste vždycky v akčním filmu chtěli vidět, ale nikdo neměl odvahu je natočit. Wanted je film, který se nesnaží zavděčit všem, ale cílové publikum bude ze stylovosti, která z plátna doslova teče, mručet blahem. Škoda jen, že nižší rozpočet je občas vidět víc, než by se slušelo. "

Galerie obrázků filmu Wanted


Recenze filmu Wanted

Každý, kdo alespoň jednou za půl roku zabrousí do kina, dobře ví, že comicsové adaptace momentálně celému filmovému průmyslu vládnou. V podstatě nahradily akční filmy a během letních měsíců na diváky útočí častěji než tropické teploty. I tak tu jsou ale jistá omezení. Natočit film podle comicsu většinou stojí hodně peněz a málokdo má odvahu přijít s něčím drsnějším. Kdyby se ale tvůrci Wanted pokoušeli o film s ratingem PG-13, nejspíš by se museli vypořádat s oprávněným hněvem fanoušků předlo...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Wanted


DVD a Blu-ray filmu Wanted

Zatím nevyšlo.


Související články

26.4.2016 14:00 Téma: Hardcore Henry: Báječná slepá ulička Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
20.2.2016 12:00 TZ: Velký přehled comicsových seriálů Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.11.2015 10:17 Angelina a Frankenstein Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
20.4.2015 11:00 Rychlí a zběsilí porazili Policajta ze sámošky Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
20.3.2015 16:47 Cestování časem podle tvůrců Kingsmana Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

I když máme v redakci comicsové adaptace rádi, tak jedna věc nám na nich vadí. První díly bývají většinou úvodních šedesát minut stejné. Hrdina neví, že brzy bude létat nad New Yorkem v nějakém přiléhavém kostýmu, žije si svůj život a nezajímají ho radioaktivní pavouci nebo nějaká genová mutace. Wesley Gibson na tom byl podobně. Bylo mu něco okolo třiceti, osobní život pro něj téměř neexistoval a práce ho otravovala víc než vyplňování daňového přiznání. A tenhle průměrný a ničím zajímavý člověk jednoho dne zjistil, že jeho otec byl nájemný vrah. Ne ten nájemný vrah, který čeká s odstřelovačkou v nějakém okně, ale borec, který dokázal se dvěma rotačními kulomety vybílit celou ulici jen proto, aby zasáhl svůj terč. A Wesley by měl přebrat rodinnou živnost. I když se mu do toho z počátku příliš nechce, brzy zjišťuje, že se potatil víc, než by vůbec čekal. Připojuje se tedy k bandě dalších podobných vraždících magorů a společně rozhodně nebudou bránit dobro a honit zloduchy. S Timurem Bekmambetovem, režisérem Noční a Denní hlídky, by to nemuselo být vůbec špatné. Málokdo dostane pro svůj americký debut k dispozici takhle hvězdné obsazení a takhle zajímavou předlohu. Wanted je drsný, cynický a amorální příběh, který by se dětem do rukou rozhodně dostat neměl. Je to zkrátka něco, co opravdu na plátně chceme vidět. Teď je otázka, jak moc se Bekmambetov a producenti rozhodli předlohu okleštit a jestli nakonec nebude v kinech nebude film, který by měl s comicsem společný jen název. Věřme, že na jaře nás čeká řádně drsná a „dospělá“ comicsová jízda.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.