Volání o pomoc

Reign Over Me

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Volání o pomoc

Volání o pomoc /2007

Režie: Mike Binder

Hrají: Adam Sandler, Don Cheadle, Liv Tyler, Jada Pinkett Smith, Saffron Burrows

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 23.3.2007

Na DVD od: 5.11.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Volání o pomoc

Tragédie z 11. 9. 2001 není ještě příliš vzdálená a většina ran se nestačila zahojit, to ale nebrání filmařům tohle kontroverzní téma využít. Greengrassův United 93 byl jeden z nejlepších filmů roku, Stoneovo World Trade Center zase nechtěná urážka těch, co toho dne přežili i zahynuli. Na jaře příštího roku se pokusí s tématem po svém vyrovnat Mike Binder, režisér velmi zajímavé záležitosti Vztekle tvá. Tentokrát na nás ale nečeká Ježíš s flaškou vody pro zasypané záchranáře, ani intenzivní zážitek ze samotného uneseného letadla. Reign Over Me je příběhem Charlieho Finemana, obyčejného chlápka, který onoho dne ztratil v troskách Světového obchodního centra celou svoji rodinu, což ho logicky dostalo až na samé psychické dno. Jeho nadějí na návrat do normálního života je starý kamarád z vysoké školy Alan Johnson, ale cesta zpátky bude dlouhou a trnitou zkouškou přátelství obou mužů. Binder je talentovaný filmař a scénárista a s kvalitními herci by mohlo být Reign Over Me velmi dobrým filmem, který se na tragédii z roku 2001 bude koukat zase trochu jinak. A kvalitní herce Binder má. Adam Sandler si sice každý rok vydělává na nájem drsnějšími komediemi, ale kdo viděl jeho výkon v Opilí láskou, ten musí vědět, že v tomhle srandistovi se skrývá víc, než by člověk čekal. Don Cheadle se postupně propracovává na pozici jednoho z nejrespektovanějších černošských herců a v poslední době má při výběru scénářů zatraceně velké štěstí (Crash, Hotel Rwanda). Pokud tedy Binder dokáže odhadnout správnou dávku emocí a nesklouzne k ubohému vyprávění o nezdolnosti amerického ducha, možná se v březnu objeví v kinech pomyslný pomník nejen těm, co zemřeli, ale i těm, kteří museli žít dál.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Volání o pomoc

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Volání o pomoc

Pokud je herec dobrý, tak u něj prakticky nerozhoduje, kolik má na narozeninovém dortu svíček. U akčních hrdinů je to sice trochu složitější, protože s počtem vrásek a kil navíc klesá uvěřitelnost jejich postav, ale v ostatních žánrech věk tak podstatný není. Na filmech Adama Sandlera je však snadné pozorovat, jak tenhle komerční buldozer stárne a dospívá. Zamlada byly jeho komedie plné politicky nekorektního humoru a on sám byl považován za dno komerční kinematografie. S přibývajícím věkem s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Volání o pomoc


DVD a Blu-ray filmu Volání o pomoc

Zatím nevyšlo.


Související články

28.10.2016 16:00 Co je v potitulkových scénách Doctora Strange? Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
15.10.2016 12:00 Co odhalil poslední trailer Rogue One: Star Wars Story? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
11.10.2016 13:00 Dory má miliardu, u Disneyho se zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
11.9.2016 12:20 Víkendový výplach #366 o bitce Batmana a Supermana Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
4.8.2016 19:00 Téma: Proč Suicide Squad není strašná pecka? Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.