Vlajky našich otců

Flags of Our Fathers

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (21)
Plakát k filmu Vlajky našich otců

Vlajky našich otců /2006

Režie: Clint Eastwood

Hrají: Ryan Phillippe, Barry Pepper,Jamie Bell, Jesse Bradford, Paul Walker

Česká premiéra: 29.3.2007

USA premiéra: 20.10.2006

Na DVD od: 29.8.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Vlajky našich otců

Jsou fotografie, která zná celý svět. Kromě štramáckého Che Guevary,jehož už si můžeme koupit i na tričku, je v první pětce i ta z února 1945, která byla pořízena bezprostředně po jedné z nejzásadnějších a nejkrvavějších bitev v Tichomoří. Dobývání Iwo Jimy vyvrcholilo ikonickým výjevem, kdy šestice vojáků námořní pěchoty vztyčuje na hoře Suribači americkou vlajku. Foto zachycující tuto jedinečnou chvíli se stalo symbolem vítězství národa utuženého v bojích. Jakkoli to zní pateticky, tato šestice vojáků je dnes považována za zosobnění vlastnectví a pravého amerického hrdinství. Někteří z těchto vojáků však zakrátko položili své životy, aniž by jen tušili, že je těchto několik chvil učinilo nesmrtelnými. Ti, kteří přežili, se za hrdiny nikdy nepovažovali. Jejich nejniternějším cílem bylo, stát v jedné řadě s ostatními bojovníky, jimž se fanfár či slávy nedostalo. Kniha Flags of Our Fathers vzešla z per Jamese Bradleyho a Rona Powerse, kteří zaznamenávají historii bitvy o Iwo Jimu a popisují osudy šestice vojáků a některých jejich spolubojovníků z roty Easy Company (mj. stejný název jako u Bratrstva neohrožených). Bradleyho otec, John “Doc” Bradley, je jedním z vojáků zachycených na snímku, ale sám autor knihy až do otcovy smrti v roce 1994 neznal plné pozadí jeho válečné zkušenosti. Zfilmování příběhu jedné fotografie ujal Clint Eastwood, držitel Oscara za Million Dollar Baby a Nesmiřitelní, spoluprodukuje držitel Oscara Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana), scénář napsali William Broyles jr. (scénář Mariňák) a Paul Haggis (scénář Million Dollar Baby a Crash), mezi herci je dobrý tucet hvězd na vzestupu. Zajímavostí je, že bezprostředně (konkrétně v prosinci 2006) po Flags of Our Fathers jde do kin Eastwoodův hraný snímek Letters from Iwo Jima (původní pracovní název byl Red Sun, Black Sand a ještě předtím Lamps Before the Wind) z pera Paul Haggise a Iris Yamashita, který vypráví o dobývání Iwo Jimy z perspektivy japonské strany. Ve filmu se po vzoru Gibsonových filmů Umučení Krista a Apocalypto má mluvit pouze původním jazykem, tedy japonsky. Doufejme, že tento drobný zádrhel nebude pro tradičně líné Yankees kamenem úrazu a tudíž znamenat komerční katastrofu. Mimochodem, pro doplnění informací o Iwo Jimě doporučuji velmi zajímavé dokumenty Jak se točí válka a Cena míru, které byly součástí speciální edice Zachraňte vojína Ryana.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Vlajky našich otců

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Vlajky našich otců

Tajemná řeka = 2x Oscar. Million Dollar baby = 4x Oscar. Crash = 3x Oscar. Zdá se, že začátek jednadvacátého století přeje bývalému Drsnému Harrymu a ex-scénáristovi seriálu Walker, Texas Ranger. Podle zmíněné statistiky jim to ale přeci jenom jde nejlépe společně. U dramatu Vlajky našich otců se tedy Clint Eastwood a Paul Haggis rozhodli opět spojit síly, aby mohli společně znovu při předávání zlatých plešounů stanout na pódiu a přednést děkovnou řeč. Mám ale pocit, že tentokrát je tam neuvi...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Vlajky našich otců


DVD a Blu-ray filmu Vlajky našich otců

Zatím nevyšlo.


Související články

5.1.2017 10:05 První dojmy: La La Land Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
3.11.2016 14:25 Hollywoodská hvězda pro Miladu Horákovou Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
18.9.2016 22:38 Sully rozdrtil Blair Witch, Bridget i Snowdena Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
29.7.2016 10:49 Téma: Vzestup, pád a smrt videokazet Rubrika: Novinky Diskuze: 111 příspěvků
20.7.2016 08:02 Zemřel režisér Pretty Woman Garry Marshall Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.