Vévodkyně

The Duchess

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Vévodkyně

Vévodkyně /2008

Režie: Saul Dibb

Hrají: Keira Knightely, Ralph Fiennes, Simon McBurney, Dominic Cooper, Charlotte Rampling

Česká premiéra: 26.2.2009

USA premiéra: 19.9.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Vévodkyně

V kostce: "Pohnutý příběh vévodkyně z Devonshiru očima nadějného debutanta Saula Dibba. Keiru Knightley už by měl někdo z toho korzetu vysvobodit, její herecký talent má ale čím dál tím větší rozlet. Nejen její výkon snímek posouvá za hranici klasické dobovky. Dejte filmu pár minut a zařízne se vám pod kůži jako neposedná tříska. "

Galerie obrázků filmu Vévodkyně


Recenze filmu Vévodkyně

Další Keira v korzetu? Historická variace na příběh pricezny Diany? Dobové drama, které nezvládá vyplnit obří komnaty, v nichž se odehrává? Zapomeňte na přirovnání a metafory. Vévodkyně je příliš zajímavým příběhem na to, abyste jej odpálkovali krátkou frází do škatulky "možná na DVD". Úmyslně jsem nenapsal zajímavým filmem, protože v nenápadné režii Saula Dibba je "CO" mnohem důležitější než "JAK". Věnujte tedy Vévodkyni alespoň jeden pohled. Pohled mimořádně pozorný. To abyste si ji na prvn...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Vévodkyně


DVD a Blu-ray filmu Vévodkyně

Zatím nevyšlo.


Související články

29.12.2009 09:07 Nejhorší filmy roku 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 54 příspěvků
2.3.2009 14:51 Keira Knightley na druhou Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
23.2.2009 01:08 81. Oscaři: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 98 příspěvků
22.1.2009 15:06 81. Oscaři za humny! Rubrika: Novinky Diskuze: 138 příspěvků
12.1.2009 06:00 66. Zlaté Glóby: Výsledky Rubrika: Novinky Diskuze: 87 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Keira Knightley se pomalu ale jistě stává největší hvězdou pozvolna umírajícího žánru kostýmových dramat. Pýcha a předsudek ji vynesla nominaci na Oscara, s Pokáním to také zatím vypadá velmi dobře a v Silk si sice střihla vedlejší roli, ale také se to počítá. Tahle herečka se zkrátka nejspíš cítí nejlépe napasovaná v korzetu a s divnou parukou na hlavě a historický žánr neopouští. V dramatu The Duchess si zahraje Georgianu, vévodkyni z Devonshiru, což byla v osmnáctém století takový ekvivalent dnešních celebrit. Kamkoliv přišla, tam to vřelo. Co si oblékla, to začali nosit i ostatní a kdyby žila dnes, určitě by randila s Justinem Timberlakem nebo nějakým rapperem. Lid ji zkrátka miloval, ale v jejím osobním životě to bylo o něco složitější. I když příslušnice aristokracie musí žít v podstatě tak, jak jí to velí dobré mravy, lásce člověk neporučí. A i na Georgianu dojde. Brzy se tedy ocitá mezi svým chladným manželem a živelným mladým milencem. A bude si muset vybrat. Po komerčním neúspěchu Marie Antoinette je možná další kostýmní drama docela velký risk, ale jestliže Pokání na Oscarech nevyjde na prázdno, může se stát cokoliv. Uvidíme, jak si za kamerou naprosto neznámý režisér povede. Krom herečky však příliš mnoho trumfů v ruce nemá.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.