Veřejný nepřítel č. 1

Mesrine: L'instinct de mort

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Veřejný nepřítel č. 1

Veřejný nepřítel č. 1 /2007

Režie: Jean-François Richet

Hrají: Vincent Cassel, Gérard Depardieu, Samy Naceri, Cécile De France, Ludvine Sagnier

Česká premiéra: 1.1.2009

USA premiéra: 27.8.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Veřejný nepřítel č. 1

V kostce: "Francouzský gangster Jacques Mesrine unikal spravedlnosti téměř dvacet let. Nakonec mu sice zatnula tipec, ale tenhle mistr převleků a zákeřných strategií rozhodně nelitoval. Dvojdílný životopisný film - thriller Veřejný nepřítel č.1 a Veřejný nepřítel č.1: Epilog přichází v prosinci 2008 a lednu 2009 do našich kin. "

Galerie obrázků filmu Veřejný nepřítel č. 1

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Veřejný nepřítel č. 1

Těžko říct, jestli relativně kvalitní filmová nabídka francouzské provenience, která se k nám v posledních měsících dostala, znamená pouze jasnozřivost distributorů, nebo odráží potěšení hodný fakt, že se v evropském Hollywoodu začíná dít něco, co stojí za zvýšenou pozornost. Ještě donedávna totiž platilo, že „made in France“  rovná se více méně Asterix, drama o vztazích s účastí Catherine Deneuve nebo Gérarda Depardieua, případně – na vyvážení - produkt, jenž je geneticky spřízněn s Lucem Be...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Veřejný nepřítel č. 1

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Veřejný nepřítel č. 1

Zatím nevyšlo.


Související články

8.11.2016 14:43 První dojmy: sci-fi Příchozí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
2.10.2016 00:10 6 českých plakátů Doctora Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
27.9.2016 09:00 12 nových fotek z Doctora Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.9.2016 10:00 Nové obálky s Doctorem Strangem Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.9.2016 14:11 Další sci-fi klasika po Blade Runnerovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Akční filmy byly ještě donedávna doménou Hollywoodu. Nikdo jiný zkrátka neměl peníze na to, aby je mohl točit. Situace se ale změnila a i ve Francii se čas od času objeví nějaká ta solidní akce, která stojí za zmínku. Když už ale dojdou nápady, je nutné sáhnout do historie. A i Francie má svého „nejslavnějšího gangstera.“ Jacques Mesrine si dvacet let užíval výsadního postavení „Veřejný nepřítel číslo 1.“ A není divu, během své kariéry se mu podařilo vyloupit několik bank, nejednou utéct z vězení a pár zářezů na své pistoli si také udělal. Na každého ale jednou dojde a Mesrinea nakonec zabila pařížská policie. Protože toho ale po něm zůstalo požehnaně, rozhodl se Jean-François Richet natočit o něm film. Režisér celkem povedeného remaku Přepadení 13. okrsku si sehnal prvoligové francouzské herce v čele s Vincentem Casselem, který už několikrát dokázal, že s pistolí v ruce a pološíleným výrazem na tváři mu to zatraceně sekne. Až trailer napoví, jestli se Richet rozhodl ve svém novém filmu pro seriózní biografii nebo akční řezničinu. Každopádně to zatím vypadá, že tahle francouzská gangsterka by nemusela být vůbec špatná.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.