Veřejní nepřátelé

Public Enemies

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (77)
Plakát k filmu Veřejní nepřátelé

Veřejní nepřátelé /2009

Režie: Michael Mann

Hrají: Johnny Depp, Christian Bale, Channing Tatum, Stephen Graham, Marion Cotillard

Česká premiéra: 9.7.2009

USA premiéra: 1.7.2009

Na DVD od: 23.11.2009

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Veřejní nepřátelé

V kostce: "Johnny Depp coby slavný gangster John Dillinger v posledním roce a kousku svého života. Michael Mann natočil kvalitní drama disponující citem pro historickou věrohodnost a vybraným hereckým obsazením. Trochu jej táhne k zemi slabost pro technické experimenty, ale přesto jde o jeden z nejlepších počinů dosavadní kinosezóny."

Galerie obrázků filmu Veřejní nepřátelé


Recenze filmu Veřejní nepřátelé

Už samo zvučné jméno Michael Mann může napovídat, že jeho nositel nejspíš bude kluk jako buk. A kdo jeho práci zná, ví, že má často co do činení s muži, jimž testosteron zurčí z každého póru, v pokročilejších fázích děje pak z každého průstřelu. Pokud snad náhodou nevíte která bije, vězte, že jde o pána, který má na svědomí například Miami Vice (seriál i pozdější film), Posledního Mohykána, Nelítostný souboj či Collateral. V tomto kontextu zní pohled do života legendárního lapky Johna Dilling...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Veřejní nepřátelé


DVD a Blu-ray filmu Veřejní nepřátelé

Zatím nevyšlo.


Související články

20.11.2016 12:17 Víkendový výplach #376 o Star Wars a zbraních Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
22.9.2016 22:00 TOP 11: Legendární filmy, co nikdy nevznikly Rubrika: Novinky Diskuze: 55 příspěvků
28.6.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
2.12.2015 09:00 Oscary se blíží: Nejlepším filmům vládne Šílený Max Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
27.3.2015 10:00 Nezapomenutelné filmy na Blu-rayi Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Michael Mann si udržuje obdivuhodný, nebo spíš podivuhodný status. Jeho filmy jsou vynikající, moc na sebe nevydělávají, ale peníze na další projekt režisér sežene vždycky.  A my pak jen spokojeně předeme blahem, protože Mann je značka, pod kterou vznikají naše nejoblíbenější kriminálky. Ani Public Enemies nejsou v jeho filmografii výjimkou. Dá se očekávat něco ve stylu Heat, jen budou tentokrát hrdinové místo automatických zbraní tasit staré dobré kolty. Ocitáme se totiž ve třicátých letech, hospodářská krize si užívá své nejlepší období, v kteréžto situaci rozkvétá kriminalita. Tahle doba dala vzniknout i jednomu z nejznámějších zločinců všech dob - Johnu Dillingerovi. Spolu se svojí partou (Baby Face Nelson a Pretty Boy Floyd) vybírá banky jak o život, což se samozřejmě nelíbí policii. Po krku mu proto půjde Melvin Purvis, který ale sám není žádný svatoušek. Prostě klasické mannovské schéma. A my se na něj moc těšíme, protože po dvojicích De Niro a Pacino, nebo Foxx a Farrell, nastupuje na scénu Johnny Depp a Christian Bale. Co to znamená? Herecký koncert, napětí od začátku do konce, další nezapomenutelnou podívanou, vyberte si. Mann zatím nezklamal, takže bychom se těšili i kdyby točil drama o stáčení limonády.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.