Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Venuše

Venuše /2006

Režie: Roger Michell

Hrají: Peter O´Toole, Leslie Phillips, Jodie Whittaker

Česká premiéra: 2.8.2007

USA premiéra: 21.12.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Venuše

Peter O´Toole, zasloužilý herecký veterán a držitel Oscara za celoživotní dílo, je sice živoucí legenda, ale pokud se bude snažit udržet svůj status pomocí filmů jako Lassie, mohlo by to pro něj dopadnout špatně minimálně v tom, že si z něj budu dělat srandu, že vypadá, jako kdyby utekl od Romera (dneska má poslední šanci!). Odejít do důchodu se ale ještě evidentně nechystá, naopak si hodlá léta, během kterých by měl spíš v tramvajích mávat cestujícím před nosem invalidním průkazem, pořádně užít. Film Venus se soustředí na dvojici důchodců a bývalých herců Maurice (O´Toole) a Iana (Leslie Phillips), kteří už v podstatě v životě čekají jen na smrt. To se ale změní s příjezdem Ianovy dvacetileté praneteře, do které se Maurice ke svému překvapení bezhlavě zamiluje. Střetnutí dvou generací však může skončit jak vtipně, tak i tragicky. Venus je film, který se dá těžko někam žánrově zařadit a ani první ukázka příliš nenapoví, ale je možné, že nás čeká trochu ostřejší variace na Michálkovo Babí léto. Roger Michell je zkušený režisér, který si kontroverzní sexuální vztahy mezi důchodci a mladými lidmi vyzkoušel už v dramatu Matka, kde nechal tehdy neznámého Daniel Craiga rajtovat po téměř sedmdesátileté herecké kolegyni. Michell ale ve velice dobré Ironii osudu ukázal, že si rozumí i s klasickým mainstreamovým publikem, takže Venus by přeci jenom mohla být víc komedie než psychologické drama. Těžko říct, jestli se někdy dostane i k nám, ale bylo by fajn zase vidět Petera O´Toola v něčem, kde nejsou žádné kolie.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Venuše

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Venuše

Pokud by Venus byla pokrevně spřízněná s Babím létem, mohli bychom ji označit za druhou generaci důchodcovského filmu. Nadhled Vlastimila Brodského metamorfoval v drsný cynismus Petera O'Toolea, který se už nespokojí s výstřednostmi, ale rovnou touží po tělesných rozkoších. Věkem nakřáplá fyzická schránka se v dnešním politicky korektním filmu příliš nezatěžuje sexuálními radovánkami (kde jsou časy Harolda a Maude), takže už pro samotný chtíč hlavního hrdiny vypadá Venus nekonvenčně. Jenže uv...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Venuše


DVD a Blu-ray filmu Venuše

Zatím nevyšlo.


Související články

4.10.2013 10:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Září 2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
13.2.2013 08:30 7 filmů střihače a producenta Adama Dvořáka Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
30.8.2011 09:42 Televizní Tipy 30.8. - 5.9.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.4.2010 17:51 Kdo, kde, s kým... 17/2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
23.7.2009 10:50 Meziplanetární válka se blíží Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.