Venkovský učitel

Venkovský učitel

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (12)
Plakát k filmu Venkovský učitel

Venkovský učitel /2008

Režie: Bohdan Sláma

Hrají: Pavel Liška, Zuzana Bydžovská, Ladislav Šedivý, Marek Daniel, Tereza Voříšková

Česká premiéra: 20.3.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 22.9.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Venkovský učitel

Bohdan Sláma patří mezi těch několik málo českých režisérů, ze kterých si ani neutahujeme, ani se je nesnažíme ignorovat a na jejich filmy se dokonce i těšíme. Obstojí totiž nejen vedle čím dál tím slabší místní konkurence, ale klidně i ve srovnání se vším, co můžeme vidět v kině. Jeho Divoké včely i Štěstí jsou zkrátka a jednoduše dobré filmy. A těch u nás pořád vzniká málo. Jestli bude dobrý i Venkovský učitel, to zjistíme už na jaře. Hlavním hrdinou příběhu je mladý učitel Petr, který z osobních důvodů odchází z města na venkov, kde nachází tak trochu jiný svět, než na jaký byl zvyklý. A také se zde seznamuje s místní ženou a jejím synem a zjišťuje, že možná našel svět, kde konečně může být sám sebou. Sláma ani tentokrát neopouští prostředí vesnice a když mu to v ní fungovalo dvakrát, není důvod domnívat se, že by to potřetí mělo být jiné. Otazník však možná visí nad obsazením. Pavel Liška je bezpochyby velmi dobrý herec, ale už jeho první role v Návratu idiota předurčila, jaké postavy bude hrát. Změna a přehození výhybky do polohy „seriózní role“ by mohla být pro diváky trochu problém. Liška však s režisérem pracuje již potřetí, takže věřme, že všichni dobře vědí, co dělají.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Venkovský učitel

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Venkovský učitel

V pláči, který nastává při doručení každého nového českého traileru před náš práh, spíláme a bědujeme, ať už toho tuzemští filmaři proboha nechají. Mluvíme o režisérské roztěkanosti, nadáváme na scenáristy. Paradoxem, který si právě teď uvědomuji, je to, že jen za poslední tři měsíce vychází na MovieZone recenze k českému filmu, u kterého stojí za to slavit. Můžete je mít za jednooké mezi králi, pravdou však zůstává, že Vejdělek, Michálek a Sláma jako tři řemeslné jistoty podvědomě upevňují z...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Venkovský učitel

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Venkovský učitel

Zatím nevyšlo.


Související články

3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
11.4.2016 20:00 TZ recenze svérázné Kingovky 11.22.63 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.4.2016 13:23 Vyrazí Frat Pack na Severní pól? Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
3.12.2014 13:26 Téma: Kdo je záporákem v nových Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
30.3.2014 12:15 Víkendový výplach #238 o Capovi a zombících Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.