Velký Gatsby

The Great Gatsby

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (17)
Plakát k filmu Velký Gatsby

Velký Gatsby /2012

Režie: Baz Luhrmann

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tobey Mauire, Isla Fisher, Carey Mulligan, Joel Edgerton

Česká premiéra: 16.5.2013

USA premiéra: 10.5.2013

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Velký Gatsby

V kostce: "Sedmnáct let po netradiční verzi Romea a Julie se Baz Luhrmann znovu spojil s Leonardem DiCapriem, aby podal další literární klasiku v extravagantním balení plném barev, současné hudby i nedopečených triků. Velký Gatsby si zaslouží velké plátno, prospělo by mu ale i soustředěnější podání celého příběhu."

Galerie obrázků filmu Velký Gatsby


Recenze filmu Velký Gatsby

Baz Luhrmann je zpátky. A okatě zkouší napodobit svůj majstrštyk Moulin Rouge! Proto usedá za psací stroj další idealistický chlapík, aby do něj vyťukal novou tragickou lovestory. Znovu se noříme do naleštěného světa plného prchavých požitků – chlastu, tance, radosti a erotického jiskření, kde se přitom vypráví srdceryvný příběh osudové lásky.Může se to zdát jako přílišná zkratka, ale je zjevné, že po nepříliš úspěšné Austrálii se Luhrmann natvrdo vrátil ke konceptu Moulin Rouge. Nejdřív tane...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Velký Gatsby

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Velký Gatsby

Zatím nevyšlo.


Související články

25.3.2017 13:00 Übertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 256 příspěvků
10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
8.3.2017 14:00 První dojmy: Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Baz Luhrmann je jeden z nejzajímavějších režisérů současnosti, jeho drama Austrálie ale v kinech komerčně propadlo, a tak si musí dávat trochu pozor. Toho, že by se někdy podepsal nějaké comicsovce od Marvelu, se asi nedočkáme, ale adaptace slavného románu je vždycky tak nějak sichr, zvlášť, když se v ní objeví skvělí herci. Velký Gatsby od F. Scotta Fitzgeralda je příběhem mladíka Nicka Carrawaye, jenž ve dvacátých letech přijel do New Yorku vydělat velké peníze. Brzy se také seznámil se svým bohatým sousedem Jayem Gatsbym. Vedle něho objevuje svět peněz a bohatství, ale také starých tajemství a lásky, které nikdy nebylo přáno a teď o sobě znovu dává vědět. Luhrmanm si do své adaptace přizval hereckou elitu a ve svých předchozích filmech mnohokrát potvrdil, že vizuálně zvládá oslnit, kdykoliv se mu zachce, takže film bude nejspíš stát za to.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.