Věc: Počátek

The Thing

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (41)
Plakát k filmu Věc: Počátek

Věc: Počátek /2011

Režie: Matthijs van Heijningen Jr.

Hrají: Mary Elizabeth Winstead, Joel Edgerton, Adewale Akinnuoyoe-Agbaje, Ulrich Thomsen

Česká premiéra: 8.12.2011

USA premiéra: 14.10.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Věc: Počátek

V kostce: "Norští vědci našli v ledu zmrzlé tělo mimozemšťana a touha po Nobelovce zapříčinila, že se tenhle návštěvník z vesmíru probudil. A osazenstvo polární stanice začalo povážlivě řídnout. Navíc to vypadá, že Věc dokáže svou oběť nejen zabít, ale i napodobit. Komu teď věřit? Nová verze hororové klasiky Johna Carpentera sice postrádá vnitřní napětí a nejistotu, jako hororová jednohubka s efektními triky, dostatkem akce a nějakým tím násilím však funguje bez problémů. Neurážející hororová rutina. To je víc, než jsme čekali. "

Galerie obrázků filmu Věc: Počátek


Recenze filmu Věc: Počátek

Minulost nás tvrdě naučila, že remakům nemáme věřit. Stačilo jen pár let na to, aby si hororoví fanoušci začali brát osobně všechny ty předělávky klasik z minulosti. Už nám stačili zprznit Pátek třináctého i Noční můru v Elm Street, Halloween s Texaským masakrem motorovou pilou také nedopadly úplně šťastně a desítky nevydařených předělávek/remaků/reimaginací méně známých filmů nebolí jen proto, že je člověk vytěsnil z hlavy, což vzhledem k jejich obvykle minimálním kvalitám nebylo příliš těžk...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Věc: Počátek


DVD a Blu-ray filmu Věc: Počátek

Zatím nevyšlo.


Související články

17.1.2017 10:01 Nové hvězdy pro Bonda? Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
13.12.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních prosincových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
17.8.2016 09:58 7 filmů režiséra Dana Pánka Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
21.4.2016 09:00 Téma: Co nám prozradil teaser Doctora Strange? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Věc Johna Carpentera se právem řadí mezi nejlepší horory všech dob a i dnes dokáže člověku pořádně pocuchat nervy. The Thing z roku 2011 by měl být prequel, který nám ukáže, jak se vědecké osazenstvo jedné polární stanice seznámilo s návštěvníkem z vesmíru. Během svých výzkumů totiž narazí na mimozemskou loď zamrzlou v ledu a i na jejího obyvatele, jenž se po rozmrazení hodně (ale fakt hodně!) naštve. Na rozdíl od svého vetřelčího kolegy na to jde ale mnohem chytřeji a postupně se zmocňuje lidských těl. Brzy tedy není jasné, komu věřit. Režisér Matthijs van Heijningen Jr. se zatím nemá čím pochlubit, obsazení ale sehnal poměrně zajímavé, i když bychom v něm jen těžko hledali hereckou hvězdu. V tomhle případě bude ale mnohem důležitější, jak si tvůrci poradí s atmosférou a triky. Doufejme, že počítače nenahradí drsnost a špinavost Carpenterovy Věci. Byla by to škoda.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.