Ve stínu

Ve stínu

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)
Plakát k filmu Ve stínu

Ve stínu /2012

Režie: David Ondříček

Hrají: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík

Česká premiéra: 13.9.2012

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 27.2.2013

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ve stínu

V kostce: "Vizuálně přitažlivá detektivka se silným dobovým přesahem a perfektními hereckými výkony. Ať už máte rádi příběhy o drsných detektivech ze staré školy či je vám po chuti výpověď o nelehkém bytí v krušných časech StB, měli byste z kina odcházet spokojeni."

Galerie obrázků filmu Ve stínu


Recenze filmu Ve stínu

Ve stínu je úkazem, který český rybníček dlouho potřeboval a dlouho nedostával. Od Protektora či Pout tu zřejmě nebyl film, který by po výtvarné stránce tolik uchvacoval a nevtíravě tahal dobovost ze současných kulis. Praha počátku padesátých let je chladná, industriálně šedá, odtažitá. Přesto omamně dýchá, pokud se do ní zasadí panoptikum postav ze staré noirové školy (kdyby Praha potenciálně něco takového měla), detektivů, kteří s ulomeným čvaňhákem v koutku úst a pozoruhodnou dedukcí za kl...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ve stínu

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Ve stínu

Zatím nevyšlo.


Související články

23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
20.12.2016 17:06 První dojmy: Assassin´s Creed Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
25.10.2016 08:53 Režisér Pána prstenů se vrací k fantasy Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
24.6.2016 10:09 Téma: Proč byl Den nezávislosti tak hrozně super? Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

David Ondříček je jedním z nejzajímavějších českých filmařů, jenž vizuálně stíhá zadupávat do země většinu domácí konkurence, a Ivan Trojan zase jedním z nejzajímavějších českých herců. V Samotářích i v Jedna ruka netleská ukázali, že spolu jim to jde zatraceně dobře a retro kriminálka Ve stínu by to mohla potvrdit. Děj se bude odehrávat v roce 1953, kdy po smrti Klementa Gottwalda začal prezidentovat Antonín Zápotocký. Hlavním hrdinou bude zkušený policejní kapitán Hakl, který se drží dál od politiky, ale ve své práci slaví úspěchy už čtvrt století. Teď musí s pomocí východoněmeckého kolegy Zenkeho zjistit, kdo je zodpovědný za zločin v Židovské obci. Brzy ale oběma detektivům začne docházet, že se přimotali k něčemu mnohem složitějšímu a ve vzduchu visí událost, která politicky a ekonomicky srazí tehdejší Československo na kolena. Spolupráce Ondříčka a Trojana slibuje velké věci, teď nezbývá než čekat na výsledek. Dobrých domácích detektivních dramatu tu v poslední době moc nemáme.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.