Ve stínu Beethovena

Copying Beethoven

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)
Plakát k filmu Ve stínu Beethovena

Ve stínu Beethovena /2006

Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ed Harris, Diane Kruger, Matthew Goode, Phyllida Law

Česká premiéra: 3.5.2007

USA premiéra: 10.11.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ve stínu Beethovena

Možná že si ještě někteří z vás vzpomenou na dnes již mrtvý projekt o Jánošíkovi, kterým chtěli naši východní bratři prorazit do evropských a možná i světových kin. Bohužel ambiciózní koprodukční megafilm nikdy nespatřil světlo světa a jestli se to někdy změní, to teď řešit nebudeme. Každopádně pod Jánošíkem měla být podepsána světoznámá polská režisérka Agnieszka Holland, v roce 1990 nominovaná na Oscara. Ta si ale místo slovenského národního hrdiny našla neméně zajímavou náhradu. Copying Beethoven není další díl dobrodružství uslintaného bernardýna, ale sleduje krušné životní období jednoho z největších hudebních skladatelů všech dob. Hlavní hrdinkou je však mladá studentka vídeňské konzervatoře Anna, která má za úkol stárnoucímu skladatelovi pomoci s pracemi na jeho životním díle – deváté symfonii. Vztah génius/pomocnice se ale brzy změní v opravdovou spolupráci, když Beethoven zjistí, že Anna má skutečný hudební talent. Postupně se Beethoven stává čím dál tím víc závislým na jejich radách, ale oba zjišťují, že každý má na společnou budoucí spolupráci trochu jiný názor. Co všechno budou muset obětovat, aby vzniklo jedno z největších hudebních děl? Agnieszka Holland v Copying Beethoven už poněkolikáté pracuje s vždy skvělým Edem Harrisem a k ruce bude mít i talentovanou Diane Kruger. Podle prvních reakci po projekcích na festivalech stojí film za shlédnutí, ale je otázkou, do jaké míry si ho užije někdo, kdo neholduje klasické hudbě a filmům o životě umělců. Snad bude Copying Beethoven něco víc než jen dalším životopisným dramatem o těžkém údělu geniálních hudebníků.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Ve stínu Beethovena

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Ve stínu Beethovena

Co říct o Ludwigu van Beethovenovi? Snad každý ví, že tenhle chlapík měl krom divného účesu i zatraceně velké nadání pro hudbu a i lidé, kterým vážná muzika nic neříká, znají jeho snad nejslavnější kousek – Ódu na radost (minimálně ze série Smrtonosných pastí). Natočeno toho o něm už bylo hodně, ale Agnieszka Holland, která se nejspíš po problémech s Jánošíkem nudila, se rozhodla, že to zkusí taky. Ve stínu Beethovena však není klasický životopis. Hlavní postavou totiž není sám skladatel, a...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ve stínu Beethovena


DVD a Blu-ray filmu Ve stínu Beethovena

Zatím nevyšlo.


Související články

20.12.2016 17:06 První dojmy: Assassin´s Creed Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
25.10.2016 08:53 Režisér Pána prstenů se vrací k fantasy Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
24.6.2016 10:09 Téma: Proč byl Den nezávislosti tak hrozně super? Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
9.6.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Květen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.