Valčík s Bašírem

Waltz with Bashir

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Valčík s Bašírem

Valčík s Bašírem /2008

Režie: Ari Folman

Hrají: Ron Ben-Yishai, Ronny Dayag, Ari Folman, Dror Harazi, Mickey Leon

Česká premiéra: 22.1.2009

USA premiéra: 25.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Valčík s Bašírem

V kostce: "Animovaný polodokument Valčík s Bašírem se vrací do 80. let minulého století, do Libanonu, k jedné z nejsmutnějších kapitol v jeho dějinách. Režisér, scenárista a hlavní protagonista Ari Folman připomíná hrůzy většiny válek, do nichž se civilizovaný svět 20. století nechal vtáhnout. Laureát mnoha prestižních ocenění osloví přinejmenším originálním a velmi efektivním audiovizuálním podáním."

Galerie obrázků filmu Valčík s Bašírem


Recenze filmu Valčík s Bašírem

Říct na začátek, že Valčík s Bašírem je jedním z nejvýraznějších autobiografických filmů historie, je jako tvrdit, že se Uprchlík počítá mezi top deset snímků o lidech s protézou. Rovnou z hlavy si jich příliš nevybavíte, tuplem ne takových, v němž by se režisér (a scenárista) zpovídal ze svých vlastních traumat skrze postavu sebe sama. Nevadí. Osobní prožitek samozřejmě přidává Valčíku s Bašírem na působivosti, ještě zesiluje autenticitu a tak trochu bere kameny z rukou všech jeho budoucích ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Valčík s Bašírem

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Valčík s Bašírem

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2017 12:00 Víkendový výplach #383 o Wickovi, Bourneovi a burgerech Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
10.11.2016 17:00 Mission: Impossible 6 sejme Aquamana? Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
7.9.2016 00:30 Drb týdne: Vrátí se Daniel Craig jako James Bond? Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
28.5.2016 12:00 Hledá se nový Bond Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
20.1.2016 15:00 Letní nářez 2016: Černí koně Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ačkoliv si většina lidí pod pojmem „animovaný film“ dnes představí zeleného prdícího Shreka, tahle oblast má co nabídnout i divákům, kteří nechodí do kina za tou pravou rodinnou zábavou. Nedávné Persepolis ukázalo, že animovaný film dokáže bez problémů vyprávět i o citlivých a náročných tématech a že se už dávno zbavil nálepky „pouze pro děti.“ Dokumentárně laděný Waltz with Bashir se ve vzpomínkách hlavního hrdiny vrací do osmdesátých let do Izraele, kde to tehdy nebylo o nic klidnější než dnes. Hlavní hrdina se s pomocí kamaráda a režiséra Ariho vydává po stopách svých dávných přátel a spolubojovníků, aby zjistil, proč se mu neustále zdá o šestadvaceti psech a proč si vlastně moc nepamatuje, co v době války s Libanonem dělal. Čím víc se Ari a jeho přítel blíží k pravdě, tím děsivější se všechno zdá. Waltz with Bashir byl letos uveden na festivalu v Karlových Varech publikum odcházelo většinou více než spokojené. Snad si tedy tenhle pozoruhodný animovaný dokument najde cestu i do běžné distribuce.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.