Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)
Plakát k filmu Václav

Václav /2007

Režie: Jiří Vejdělek

Hrají: Ivan Trojan, Emília Vašáryová, Jan Budař, Jiří Lábus, Soňa Norisová

Česká premiéra: 6.12.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Václav

Čtyřicetiletý Václav je idiot. Takový ten obyčejný vesnický hňup, kterého jeho okolí svým způsobem toleruje, ale ví, že od něj nemůže očekávat žádné zázraky. Zároveň je to ale také člověk s vlastními sny, touhami a emocemi. A jednou z nich je láska. Václava má doopravdy ráda jen jeho maminka, pro ostatní je spíš přítěží a ani bratr František mu život příliš neulehčuje. A celé to bude ještě mnohem horší, protože Václav se zamiloval. A shodou okolností právě přítelkyně svého bratra. Časem se jejich konflikt vystupňuje natolik, že dojde k nejhoršímu a Václav skončí ve vězení, což je pro člověka, jenž je dítětem v dospělém těle, prakticky smrt. Jedinou nadějí je prezidentská milost. Režisér Jiří Vejdělek si stihl během pouhých dvou roků vybudovat pozici komerčního tahouna. ROMing sice nebyl takový hit, jak se čekalo, ale Účastníci zájezdu mu bezpochyby pár zajímavých režijních nabídek ještě přihrají. Václav by měl být prvním filmem ze série příběhů o lidech, kteří žádali o prezidentskou milost. Jestli se dočkáme dalších, to záleží právě na jeho úspěchu, ale herecké obsazení je na první pohled docela silné a jestliže nebude scénář Marka Epsteina pouhou moralitkou, mohlo by to být celé docela fajn. Držíme palce, ať to vyjde. Těch dobrých českých filmů je totiž stále až příliš málo.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Václav

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Václav

Jmenuje se Václav a je mu něco kolem čtyřiceti. Ztvárňuje ho Ivan Trojan ve své oblíbené poloze „divného na okraji společnosti“ a k tomu připojuje tu již dlouho neviděnou rozjuchanou, životem kypící a rozhodně průserovou.Tady bychom mohli skončit, protože i samotná premisa filmu se obšírněji nevyjadřuje k tomu, co vlastně Václav kromě těch průserů dělá. A nebude to lepší ani v půlce, ani ve třech čtvrtinách. Václav běhá, maminka je z něj nešťastná, bratr je nešťastný z maminky, milenka naštva...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Václav


DVD a Blu-ray filmu Václav

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 22:00 Českého lva 2016 nekompromisně ovládl Masaryk Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
18.1.2017 12:00 Nominace na Českého lva 2016 ovládli Masaryk a Antropoid Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
23.11.2016 13:00 TZ trailer: Česká krimi Svět pod hlavou Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
14.4.2016 18:00 Na co do kina: 7 originálních dubnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
5.3.2016 23:00 Českého lva vyhrály Kobry a užovky Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.