V zajetí rychlosti

The World´s Fastest Indian

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu V zajetí rychlosti

V zajetí rychlosti /2005

Režie: Roger Donaldson

Hrají: Anthony Hopkins, Diane Ladd, Bruce Greenwood, Paul Rodriguez, Chris Lawford

Česká premiéra: 22.6.2006

USA premiéra: 7.12.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu V zajetí rychlosti

Když jsem poprvé zahlédnul název tohohle filmu a jméno Anthonyho Hopkinse v hlavní roli, říkal jsem si, že sprintující stařík bude asi nejdivočejší entitou letošního filmového roku. Ale zmýlil jsem se o pár stovek kilometrů za hodinu. ;) V tomhle případě je řeč o motorce a Bradu Munrovi, prošedivělém Novozélanďanovi, který v pokročilém věku postavil nejrychlejší motorku všech dob. Sestavená z Indiána, populárního motocyklu 20. let, se v letech šedesátých pokusila na vyschlém jezeře v Bonneville o zlikvidování rychlostního rekordu. A úspěšně. Zprvu podceňovaný Munro (dokonce mu chtěli zakázat závodit, kvůli vysokému věku a nedodržení bezpečnostních předpisů) se ještě několikrát vrátil, aby svůj rekord překonal. V roce 1967, kdy se na tachometru objevila cifra nejvyšší, mu bylo osmašedesát! Jeho nejrychlejší sprint vůbec měl hodnotu 190 mil za hodinu, tj. kolem 305 km/h. Indián z roku 1920 musel projít radikální přestavbou, ale to asi chápete, navíc unavovat vás technickými řečičkami nemá cenu. Munrovu biografii natočil Roger Donaldson (Test, 13 dní) a do hlavní role sehnal Anthonyho Hopkinse. Celá kostra staříka Munra, který svému vnukovi vypráví "jak to tehdy bylo", je hned zajímavější. Na Torontském festivalu se filmu tleskalo, uvidíme jak si povede v lednu, kdy má jít do amerických kin.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu V zajetí rychlosti

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu V zajetí rychlosti

Filmy o loserech či biografie hudebních a literárních začátečníků prodírajících se na výsluní, kterým nikdo nevěří, jsou kořením každoroční filmové nabídky. Sice dopředu víme, co nás čeká, ale přesto docela rádi podléháme, protože sladké vítězství je ve finále o to šťavnatější, čím bylo překonávání překážek náročnější. V posledních letech se v našich sálech nejvíce objevovaly biografie zpěváků (Ray, Walk the Line). Čas od času se objeví nějaká raritka typu Letec – o chlapíkovi, co chtěl posta...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu V zajetí rychlosti

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu V zajetí rychlosti

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
10.3.2017 21:00 Pokračování Avatara se znovu odkládá Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
3.2.2017 17:00 Liam Neeson se mstí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
10.1.2017 19:00 Téma: Děsila nás Čína tržbami i v roce 2016? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
13.12.2016 09:50 Kdo si zahraje záporáka v Aquamanovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.