V údolí Elah

In the Valley of Elah

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu V údolí Elah

V údolí Elah /2007

Režie: Paul Haggis

Hrají: Tommy Lee Jones, Charlize Theron, James Franco, Susan Sarandon, Jonathan Tucker

Česká premiéra: 3.4.2008

USA premiéra: 14.9.2007

Na DVD od: 25.11.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu V údolí Elah

V kostce: "Tommy Lee Jones pátrá po svém zmizelém synovi a zjišťuje, že armáda už není taková, jaká bývala. Režisér oscarového Crashe natočil velmi působivou ale na sledování poměrně náročnou psychologickou detektivku o tom, kam až je člověk schopný zajít, aby zjistil pravdu a co všechno musí udělat, aby se s pravdou vyrovnal. Vynikající herecký výkon Tommy Lee Jonese, působivá kamera a inteligentní scénář dělají z V údolí Elah velmi dobrý film, i když pomalé tempo může být pro leckoho nepřekonatelnou překážkou."

Galerie obrázků filmu V údolí Elah

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu V údolí Elah

Když získal Paul Haggis Oscara za nejlepší film, málokdo byl překvapený víc než on (možná tak Ang Lee). Jeho Crash stál necelých sedm milionů dolarů, ale renomovaný scénárista do něj nalákal velkou řádku hereckých hvězd, které vycítily, že tenhle film to dotáhne daleko. I když byl Crash v některých momentech možná až příliš podbízivý, na akademii zafungoval. A na naši redakci také. Jestliže však vyrazíte do kina na V údolí Elah s tím, že si užijete Crash z vojenského prostředí, budete nejspíš...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu V údolí Elah


DVD a Blu-ray filmu V údolí Elah

Zatím nevyšlo.


Související články

5.2.2017 12:00 Víkendový výplach #387 o Westworldu a Cageovi Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
12.12.2016 18:00 Animovaná Vaiana do třetice válcuje, tentokrát Vánoční pařbu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
23.7.2016 12:00 Téma: TOP 11 hororových historek z natáčení Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
21.6.2016 19:00 Téma: Pixarovská cesta za miliardami - část první Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
24.1.2016 12:24 Víkendový výplach #333 o Suicide Squad a Revenantovi Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když filmař vyhraje Oscara, pomůže mu to v kariéře. Když vyhraje dva, je superhvězda. Když ale vyhraje dva za sebou, může si dovolit natočit životopis Alberta Einsteina s Madonnou v hlavní roli. Paulu Haggisovi se téměř podařilo odnést si plešouna dva roky za sebou, ale v případě Million Dollar Baby se od něj štěstí při závěrečném ceremoniálu odvrátilo. Díky tomu se musí věnovat poněkud normálnějším projektům. A chce se mi říct „díky za to,“ protože i přes zaváhání v případě Vlajek našich otců má v Haggisovi Hollywood jednoho z nejzajímavějších scénáristů (a konec konců i režisérů) současnosti. Jeho příštím projektem bude (po)válečná detektivka In the Valley of Elah. Jejím hlavním hrdinou bude stárnoucí voják Hank Deerfield, jehož syn, taktéž voják, dezertoval po návratu z Iráku. Při pátrání po něm budou muset Hank i jeho policejní kolegyně kopat hodně hluboko, aby zjistili, co za podivným zmizením mladého vojáka vězí. A pro spoustu lidí budou jejich otázky hodně nepříjemné. Paul Haggis si po Crashi může dělat prakticky co chce, protože dokázal, že i s malými finančními prostředky umí natočit excelentní film. Proto má v případě In the Valley of Elah k dispozici naprosto luxusní herce. Navíc je téměř jisté, že se nespokojí jen s obyčejnou kriminálkou z vojenského prostředí, ale určitě na nás chystá něco trochu hlubšího, což je jenom dobře. Na jeho nový film však budou už úplně jiné nároky, než tomu bylo v případě malého dramatu o rasismu v Los Angeles. Karty má však Haggis v ruce rozhodně slušné. Teď záleží jen na něm, jestli dokáže, že Crash nebyla jen náhoda.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.