V moci ďábla

The Exorcism of Emily Rose

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu V moci ďábla

V moci ďábla /2005

Režie: Scott Derrickson

Hrají: Jennifer Carpenter, Tom Wilkinson, Colm Feore

Česká premiéra: 1.12.2005

USA premiéra: 9.9.2005

Na DVD od: 12.6.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu V moci ďábla

Všechno to začalo v roce 1968, kdy měla šestnáctiletá dívka Anneliese první epileptický záchvat. Choroba se u ní předtím nikdy neprojevila, tentokrát však způsobila těžké zranění. Anneliese byla vychována zapřísáhlými katolíky, ale během svých modliteb začala po uzdravení vídat démony, slýchat šeptání o tom jak shnije v pekle a došlo i na halucinace. Doktoři její stavy připisovali depresím, ale vše se zhoršovalo, takže o pět let později si rodina pozvala profesionálního vymítače ďábla. Zbytek už asi znáte z Friedkinova Vymítače ďábla, ale Exorcism of Emily Rose je trochu jiný - snaží se (jméno osoby je změněno na požádání postižené rodiny) totiž přijít na kloub skutečnému osudu Anneliese. Všechno, co jsem tu napsal, se totiž opravdu v Německu 70. let stalo, existuje o tom spousta článků, ze samotného vymítání bylo pořízeno mnoho zvukových záznamů. Nízkorozpočtového hororu se ujal Scott Derrickson, jehož praxe sice není zrovna oslnivá (Hellraiser: Inferno), ale pokud z tohohle materiálu nevykuchá něco zajímavého, byl by v tom čert. I když on v tom vlatně je. :) Bude ale pouhá nálepka "podle skutečných událostí" stačit? Je pravda, že ve vymítačském ranku momentálně přílišná konkurence není (snad jen otřesný poslední Vymítač ďábla (resp. oba) a vcelku chválený Skeleton Key), takže bychom realistický pohled na klející, onanující a chrchlající teenagerku mohli ocenit. Možná.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu V moci ďábla

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu V moci ďábla

Filmový svět je plný překvapení a čas od času na vás z nenadání nějaké vyletí a trefí vás přímo do hlavy silou rozjeté lokomotivy. Tu se objeví mladá talentovaná herečka (hm ;), tady starý netalentovaný scenárista, který se najednou probral a chytnul druhou mízu. A v neposlední řadě neznámý režisér, který nenatočil prakticky nic, co by ve videopůjčovně vylezlo nad druhou poličku od země a zčistajasna si vtrhne do kin s vymítačským thrillerem a má pocit, že z toho všichni zkušení harcovníci pa...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu V moci ďábla


DVD a Blu-ray filmu V moci ďábla

Zatím nevyšlo.


Související články

10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
2.10.2016 00:10 6 českých plakátů Doctora Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
27.9.2016 09:00 12 nových fotek z Doctora Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.9.2016 10:00 Nové obálky s Doctorem Strangem Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.9.2016 02:00 10 nejočekávanějších filmů do konce roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.